V 17 hodin začalo odvetné utkání mezi domácím Litvínovem a vídeňskými Capitals. Hráči Vervy hájili jednogólový náskok z prvního utkání, ve kterém zvítězili 4:3. V brance chemiků nastoupil překvapivě nejmladší z trojice gólmanů Lukáš Horák, který v pondělí oslavil 22. narozeniny. Dlouho to vypadalo, že by si mohl připsat shutout, až ho v 46. minutě překonal v přesilové hře hostů Rafael Rotter. Už za 16 vteřin ale domácí po obdržené brance hráli také v početní výhodě, kterou po necelé minutě využil Peter Jánský, a bylo srovnáno. Litvínov však postupový výsledek neudržel, když ve vlastním oslabení poslal zápas do prodloužení Derek Whitmore. Prodloužení ale rozhodl k velké radosti domácích příznivců František Lukeš a zajistil Litvínovu postup.

Vítkovice doháněly ve finském Tampere ztrátu po prvním duelu (0:2). Vítkovicím však nevyšla první třetina, když těsně před odchodem do kabin inkasovaly z hole Jukky Peltoly. V tu chvíli bylo zřejmé, že pokud chtějí Ostravané alespoň prodloužení, musí vstřelit tři góly. První sice vstřelil Rostislav Olesz ve 28. minutě a vykřesal tak naději, ale tu zahnal využitou přesilovkou Jan-Mikael Jarvinen ve 37. minutě. V závěru ještě brankář Daniel Dolejš chytil trestné střílení, ale ani to už neodvrátilo vyřazení Vítkovic z Ligy mistrů po prohře 1:2.

Druhým českým týmem, který neprošel prvním kolem playoff, je Třinec. Přitom Slezané přijeli do Jönköpingu s nadějným výsledkem 2:2 a dlouho to vypadalo, že se ve Švédsku bude prodlužovat. Nejdříve udeřili hosté, když se oceláři dostali do vedení po brance Jakuba Klepiše před polovinou utkání. Domácí však brzy srovnali poté, co se prosadil Axel Eistedt. Remízový stav, který by nerozhodl o postupujícím, vydržel do 52. minuty. Vítězný gól domácích vstřelil Chris Abbott a potrestal tak vyloučení třineckého Lukáše Doudery. Oceláři i přes závěrečnou snahu o vyrovnání další branku nepřidali, naopak ještě inkasovali při power play a po prohře 1:3 se do osmifinále nepodívají.

Další český zástupce, který se představil na švédském ledě, byl Liberec. Bílí Tygři hájili tříbrankový náskok z prvního utkání proti domácímu Linköpingu. Už první třetina ale dala odpověď na otázku, jakým směrem se bude utkání ubírat. Po 26 vteřinách otevřel skóre zápasu Michal Birner a uklidnil tak Severočechy, kteří nechtěli připustit ztrátu dobře rozehraného dvojutkání. Pak se na rozhraní třetí a čtvrté minuty postupně prosadili další Michalové Řepík a Bulíř a když v deváté minutě zasadil domácím čtvrtou ránu Petr Jelínek, bylo prakticky po zápase. Broc Little sice na začátku druhé třetiny využil přesilovku, ale zanedlouho přidal pátý gól hostů ve skvělé formě hrající Branko Radivojevič. Zápas se tak od poloviny utkání jen dohrával. Linköping postupně snížil až na rozdíl dvou gólů, ale poslední slovo měl Michal Řepík a stanovil konečnou podobu skóre na 6:3 pro Liberec. Bílí Tygři tak suverénně postoupili po celkovém výsledku dvojzápasu 10:4.

Sparta Praha nastoupila proti švýcarskému Curychu. Pražané vyhráli první duel v O₂ areně 3:2 a v odvetě jim k postupu stačila i remíza. Uklidnění přinesl už ve 12. minutě Tomáš Netík po přihrávce Daniela Přibyla. Netíkova trefa se nakonec ukázala jako vítězná, neboť domácí nedokázali překonat výborně chytajícího Tomáše Pöpperleho, který si připsal 30 úspěšných zákroků. Sparťané přidali v dalších třetinách vždy po jednom gólu, když se prosadili Petr Kumstát a šikovně dorážkou ze vzduchu Jan Buchtele. Po výhře 3:0 je Sparta Praha třetím českým zástupcem mezi šestnáctkou postupujících.

Výsledky odvet 1. kola playoff CHL:

HC VERVA Litvínov – Vídeň Capitals 2:2 pp (postupuje Litvínov)

Tappara Tampere – HC Vítkovice Steel 2:1 (postupuje Tampere)

HV71 Jönköping – Oceláři Třinec 3:1 (postupuje Jönköping)

Linköping HC – Bílí Tygři Liberec 3:6 (postupuje Liberec)

ZSC Lions Curych – HC Sparta Praha 0:3 (postupuje Sparta)

Skellefteå AIK – HC Košice 3:0 (postupuje Skellefteå)

Adler Mannheim – Espoo Blues 3:2 (postupuje Espoo)

Red Bull Mnichov – Lukko Rauma 0:3 (postupuje Rauma)

HC Davos – IFK Helsinky 5:2 (postupuje Davos)

TPS Turku – JYP Jyväskylä 4:1 (postupuje Turku)

Luleå Hockey – Färjestad Karlstad 1:3 (postupuje Luleå)

Storhamar Hamar – Red Bull Salcburg 3:2 (postupuje Storhamar)

Stavanger Oilers – Eisbären Berlín 3:3 (postupuje Berlín)

Kärpät Oulu – Düsseldorfer EG 3:0 (postupuje Oulu)

Växjö Lakers – Djurgården Stockholm 3:3 (postupuje Djurgården)

Frölunda Gothenburg – ERC Ingolstadt 4:1 pp (postupuje Frölunda)