Mistrovství světa juniorů v ledním hokeji. Porazíme USA na úzkém kluzišti?


 Hokejisté České republiky se pokusí po jedenácti letech postoupit do bojů o medaile na mistrovství světa hráčů do 20 let. Tým kouče Jakuba Petra ale čeká v sobotním čtvrtfinále od 19 hodin (vysílá ČT Sport) v Helsinkách těžký soupeř USA. Pro podstatné části obou mužstev půjde o reprízu finále světového šampionátu osmnáctiletých v roce 2014, které Američané vyhráli 5:2. I tehdy se mimochodem shodou okolností hrálo ve Finsku.

Reprezentanti ČR do dvaceti let se zatím v Helsinkách prezentují rozporuplnými, ale bojovnými výkony. Porazili Slovensko se štěstím 2:0 a Bělorusko, se kterým už prohrávali 2:3 nakonec 5:3 s Ruskem prohráli až po samostatných nájezdech a nedokázali bodovat jen proti domácímu Finsku. Přestože prohráli 4:5, ještě ve třetí třetině vedli a o šanci na výhru přišli v oslabeních.

Češi obsadili ve skupině třetí místo a pro čtvrtfinále se museli stěhovat z Hartwall Areny do nedaleké Ice Hall, kde budou v sobotu od 19.00 usilovat o postup do bojů o medaile. Musí se tak rychle adaptovat na trochu menší kluziště, které bude výhodou pro zámořský celek. V případě postupu by narazili na vítěze zápasu Rusko – Dánsko, které otvírá čtvrtfinálové souboje.

Další dvě čtvrtfinálové dvojice se hrají ve složení Švédsko – Slovensko a Finsko – Kanada. O záchranu v elitní divizi Mistrovství světa se utkají Bělorusko a Švýcarsko (hraje se na dvě vítězná střetnutí). Do elitní divize postupuje Lotyšsko, které vyhrálo v Rakousku II. Divizi Mistrovství světa dvacetiletých s přehledem, když zdolalo i nebezpečné celky kazachstánu, Rakouska a Německa či Norska.

Američané jsou hodně agresivní a dobře bruslí. Budou se určitě snažit hodně lítat na menším kluzišti, to jim musíme zarazit a hrát zodpovědně zezadu. USA předvádí parádní kombinaci evropského hokeje s prvky zámořského. Mají rychlé přechody do pásma, jsou silní na kotouči. Dá se u nich najít jen málo slabin. Základem bude, aby se naši mladí hokejisté vyvarovali vyloučení.

Právě hra v oslabení je zatím jedním z problémů českého týmu, hůře na tom jsou jen Kanaďané a Slováci. Ani efektivita přesilovek není nejlepší, v početní výhodě vstřelili Češi jen jeden gól. O síle Američanů svědčí i dosavadní výsledky, v Helsinkách prohráli jen jednou – 0:1 se Švédskem, které jako jediné na turnaji neztratilo ani bod.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup