Hokejovou Spartu povede od příští sezony Jiří Kalous


Současný kouč hokejový Sparty Josef Jandač po letošním mistrovství světa v Rusku přebírá českou reprezentaci a Pražany dále nepovede. Sparta tedy musela řešit trenérské obsazení pro příští sezony. A nástupce už si vybrala. Podle očekávání jím bude Jiří Kalous, současně jeden z asistentů Vladimíra Vůjtka u českého národního týmu a bývalý kouč Třince či Liberce.

„Měli jsme na uvolněnou pozici trenéra několik kandidátů v Čechách i v zahraničí. Vybírali jsme z osobností, o kterých jsme přesvědčeni, že zvládnou specifické nároky sparťanského prostředí,“ vysvětluje Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha pro klubový web. „Nakonec jsme se po zralé úvaze dohodli na dvouleté spolupráci s Jiřím Kalousem.“ prohlásil Bříza.

Jiří Kalous má ve své trenérské kariéře za sebou celou řadu úspěchů. Jako asistent trenéra Vladimíra Růžičky bral dvakrát se Slavií zlato a dvakrát stříbro. Třinecké Oceláře dovedl v loňské sezoně jako hlavní kouč ke druhému místu, když ve finále po velkém boji jeho mužstvo nestačilo na Litvínov.

„Vzhledem k tomu, že Jiří Kalous velmi pravděpodobně bude pokračovat zároveň s funkcí ve Spartě i jako asistent u národního týmu, plánujeme rozšíření stávajícího realizačního týmu o dalšího trenéra,“ upřesnil Bříza s tím, že Kalousovo působení u reprezentace rozhodně není pro Spartu na škodu, ale naopak v něm vidí mnoho pozitiv.

Foto: stanislavkolarik.cz 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup