Finský brankář Aittokallio posiluje Spartu

Hokejová HC Sparta Praha po sezóně, která se jí ne-úplně povedla dle očekávání mohutně posiluje. Dnes tým oznámil příchod další posily, a to mladého finského brankáře Sami Aittokallia.


Čtyřiadvacetiletý finský brankář podepsal se Spartou novou smlouvu. Aitokallio je rodák z Tampere a je odchovanec místního týmu Ilves.  Zde se však příliš neprosadil a hlídal branku spíše v juniorce a na hostovačkách. V letech 2012-2015 si tři sezony zahrál v zámoří. V draftu v roce 2010 si šikovného gólmana vybrali ve čtvrtém kole jako 107. celkově Colorado Avalanche. Za tým NHL odehrál však pouze dva zápasy a oblékal spíš dresy Lake Erie Monsters (AHL) a Fort Wayne Komets (OHL) v nižších soutežích. Poslední dvě sezóny odehrál ve finské lize Liiga za Kärpät Oulu a právem se stal jedním z tahounů týmu.

Sparta již oznámila na začátku května další posily, brankáře Davida Honzíka ze sestoupivších Karlových Varů, ale hlavně útočníky Roberta Říčku ze Zlína a Nora Alexandera Reichenberga.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup