Dú Valaši dú, aneb hokejový Vsetín za vysněným postupem

Město na východě Moravy opět ožívá hokejem. Tým, známý svou nezapomenutelnou šňůrou 5 extraligových titulů za sebou, už ale dávno nepatří mezi naši hokejovou elitu a od roku 2008 působí v 2.hokejové lize, tedy 3. nejvyšší soutěži. Ta je rozdělena na západní a východní divizi, ve které patří Valaši za jedny z největších favoritů a aspirantů na případný postup z baráže.


Soutěž se momentálně nachází ve fázi play-off a Vsetín si v prvním kole poradil s rivalem z Nového Jičína v poměru 3:0 na zápasy. Valaši prošli přes Jičín celkem jednoduše, když každý zápas vyhráli vždy nejméně o  3 branky. Semifinále by však mělo být jiné, další soupeřem se Vsetínu stala brněnská Technika, což by měl být soupeř kvalitativně lepší než předchozí Nový Jičín. Technika v základní části zaostala za Vsetínem o 8 bodů a skončila třetí. Ve čtvrtfinále vyřadila nováčka soutěže z Moravských Budějovic, když krom prvního zápasu, už neklopýtla a vyhrála v poměru 3:1.  V pohledu na vzájemnou bilanci je na tom lépe Vsetín v poměru 3:1, přičemž s Brňany prohrál naposledy v prvním letošním střetnutí na podzim. Jak známo, play-off je ale nevyzpytatelné a ani v téhle sérii není jasný favorit.

Brňané hrají spíš technický hokej založený na kombinaci, spousta hráčů jsou odchovanci extraligové Komety, kde působili z pravidla až do juniorské kategorie. Mezi hlavní tahouny týmu patří např. Petr Jurča, forvard se zkušenostmi z 1. ligy, kde nastupoval za Třebíč, nebo jeho kolega z útoku Peter Bustin. Odchovanec slovenského Trenčína si v minulosti okusil dokonce slovenskou extraligu, kde nastupoval za svůj mateřský klub. Bránu střeží teprve dvacetiletý odchovanec Komety Pavel Jekel se zkušenostmi z juniorských reprezentací.

Co se týče Valachů, tým je složen z velké části odchovanců. Mládež tu hraje kromě juniorů nejvyšší národní soutěž, tedy extraligu mladšího i staršího dorostu. Základna tu tedy je a z toho dále těží i A tým. Mezi největší posily patří bezesporu Jan Kolařík, s 50 body čtvrtý nejlepší v kanadském bodování základní části soutěže. Kolařík má dokonce zkušenost z extraligy, když v roce 2008 dostal krátkou příležitost z Vítkovic. Ofenzivní zbraň Valachů dále tvoří jak zkušenější opory jako Zúbek, Dvořák či kapitán Vaněk, ale také „mladé pušky“ a bývalí juniorští reprezentanti Slováček s Abdulem (odchovanci Vsetína) nebo Hrazdíra (odchovanec Zlína). V obraně nastupuje velezkušený Radim Tesařík, který ještě 2 roky zpět vybojoval mistrovský titul ve Zlíně. Mezi další ze zkušených zadáků patří mimo jiné také Michal Nedbálek, jenž za Vsetín nastupoval ještě za extraligové éry. V bráně se Valaši mohou spolehnout na Petra Hromadu. Pětadvacetiletý odchovanec vsetínského klubu minulý rok slibně odchytal několik zápasů ve Zlíně a jak sám uvedl, má hodně nabídek z vyšších soutěží. Vsetínu je zatím ale věrný, neboť sám asi také doufá v postup.

První buly mezi Vsetínem a Technikou padne v pondělí 7.3. v 17:30 na Lapači ve Vsetíně, následovat bude středeční souboj v Brně a poté v pátek třetí zápas opět ve Vsetíně. O konání dalších dvou potencionálních střetnutí rozhodne průběžný stav série, přičemž pátý rozhodující by se odehrál na Lapači. Vítěz série pak narazí na vítěze druhého semifinále mezi Frýdkem-Místkem a Porubou. Frýdek, jakožto třinecká „farma“ je pasován na hlavního favorita celé soutěže a počítá se s ním i do finále. S Porubou to ale svěřenci Marka Malíka nebudou mít lehké a jaké je to s Ostravany prohrát si už okusili i v základní části.

Vítěze východní divize druhé ligy pak bude čekat baráž, kde se utká s vítězem západní divize 2.ligy a posledním týmem WSM ligy. Připomeňme, že minulý rok byl úspěšný Přerov, stejně jako o rok dřív Prostějov, tedy týmy z východní divize 2.ligy, což svědčí o kvalitě této soutěže. Jak tomu bude tento rok ještě nevíme, každopádně nás čeká zajímavý závěr sezóny. Na Valašsku se v titul doufá. Cesta bude však hodně krkolomná.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Dú Valaši dú, aneb hokejový Vsetín za vysněným postupem

  • Pingback:2. HL: Nejblíže postupu je pražská Kobra – SMAG.cz

Komentáře nejsou povoleny.