Dohrávka 42. kola WSM Ligy – Most hostí Přerov

Dnešní extraligová klání obohatí dohrávka 42. kola druhé nejvyšší hokejové soutěže, WSM Ligy. Poslednímu Mostu se včera povedlo senzačně porazit tehdy ještě třetí tým tabulky Slavii. A to hosté ještě ve druhé třetině vedli 4:0, domácí se však zvedli k nevídanému náporu a do konce třetí třetiny dokázali srovnat stav na 5:5. V prodloužení se žádnému týmu rozhodnout nepodařilo, ovšem v nájezdech zaúřadovali Alinč s Hanzlem a sebrali Pražanům bonusový bod. Moc jim to ale nepomohlo, protože šance na předkolo jsou téměř nulové. Most totiž okupuje poslední příčku s 39 body na svém kontě.

To jeho dnešní soupěř Přerov je na tom podstatně lépe. Zatím se drží na pátém místě se 71 body a jeho nebližší sokové na něj ztácí jediný bod. Zubři tedy budou chtít v dnešním zápase bodovat, aby Kadani, Havířovu a Prostějovu odskočili. Poslední zápas jim navíc vyšel podle představ. Po první třetině sice prohrávali 1:0, když Jan Kloz využil přesilovou hru, druhá část ale patřila jim. Třemi góly dokázali obrátit skóre zápasu a domácí už stihli jen zkorigovat na 3:2.