Dohrávka 20. kola Tipsport Extraligy: pátá Sparta hostí druhý Liberec.

Dnes je na programu TELH dohrávka včerejšího 20. kola. Pražané se mohou v případě zisku všech bodů přiblížit Severočechům na rozdíl tří bodů.
Sparta Praha přivítá v O₂ areně od 18:30 Bílé Tygry Liberec. Pražané vstupují do utkání odpočatí, naposledy hráli v pátek proti Mountfieldu. Z Hradce Králové si odvezli pohodlnou výhru 5:2. Obránce Michal Barinka skóroval dvakrát, brankář Jan Lukáš čelil 27 střelám a za svá záda pustil pouze dva puky. Sparťané tak tahají šňůru deseti utkání, ve kterých dokázali bodovat. Liberec je na tom podobně. Výhra 3:2 po prodloužení nad Třincem byla osmým zápasem v pořadí, ve kterém Bílí Tygři získali alespoň bod. Liberci vyšla druhá polovina utkání. Nejprve na konci druhé třetiny v průběhu dvou minut smazali náskok ocelářů a v prodloužení rozhodl o druhém bodu Branko Radivojevič.

Sparta si udržuje vysoký průměr vstřelených branek a v počtu gólů je druhá (68) za vedoucí Plzní (72). Navíc došlo ke zlepšení obranné hry a výsledkem jsou konzistentní výkony a pravidelný přísun bodů. Vyřešila se také otázka kolem dalšího působení Martina Réwaye. Poté, co byl vyřazen z prvního mužstva a měsíc nehrál, se slovenský útočník dohodl s týmem na angažmá ve švýcarském Fribourgu do konce sezóny. Liberec vstřelil pouze o šest branek méně (3. místo) a naopak má nejlepší obranu v extralize (43).

Kanadské bodování týmů vede sparťan Jaroslav Hlinka (8+11) a liberecký Petr Jelínek (8+10). V brance Pražanů se poslední dobou představuje stále častěji Jan Lukáš (2,27 a 91,94 %), který má také lepší statistiky než Tomáš Pöpperle (2,74 a 89,87 %). Jednoznačnou jedničkou Liberce je Ján Lašák, ale Marek Schwarz se může pochlubit neporazitelností, když ve třech zápasech vychytal stejný počet výher.

V prvním duelu sezóny zvítězil Liberec doma nad Spartou 5:4 až po samostatných nájezdech.