Do 2. hokejové ligy postupuje David servis České Budějovice a Velké Meziříčí, Mělník a Orlová nezklamali

Do druhé hokejové ligy postupuje David servis České Budějovice, který v kvalifikaci uspěl nad vítězem Středočeského přeboru Juniorem Mělník a do moravské Východní skupiny postoupil tým s dlouholetou tradicí HHKM Velké Meziříčí, který po výhře na domácím ledě 4:3 remizoval na zimním stadiónu klubu HC Orli Orlová 3:3 a těsně postoupil.

Muži, finále Kvalifikace o II.Ligu: HC David Servis České Budějovice – HC Junior Mělník 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 10. Mikeš (Suchánek, Chaloupka), 13. Hanzal (Janda), 28. Suchánek (Šulčík, Zíka), 55. Cikán (Šperger, Macháček) – 4. Kašák (Fedymycz), 45. Chvátal (Příhoda)
Vyloučení: 7-6, využití: 0-1, v oslabení: 0-0

Rozhodčí: Valenta – Rubáš, Tvrdík

Diváci: 551
HC David Servis: Vojta (Jágr) – Chaloupka, Jindra, Zich, Cikán, Zíka, Macháček, Suchánek, Nedorost, Mikeš, Korbela, Hanzal, Šulčík, Janda, Šperger, Trummer, Fleischmann, Sumerauer, Pražák
HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) – Prejza, Příhoda, Vočadlo, Kratochvíl, Kašák, Chvátal, Nesládek, Novotný, Šubrt, Douda, Kubica, Fedymycz, D.Havel, Šícha

Na úzkém a krátkém kluzišti českobudějovického Hokejového centra Pouzar začali hráči Mělníka aktivně a hned na konci prvního střídání mohli jít do vedení. Po rychlé spolupráci první útočné lajny už měli hráči i diváci ruce nad hlavami, rychlý odraz kotouče od (nebo z) branky a nerozsvícené brankové světlo ale jejich radost zastavily. Na druhé straně kluziště musel vzápětí v závaru před svoji brankou vytáhnout první dva těžké zákroky J.Vokurka. Ve třetí minutě domácí sice dostali kotouč do mělnické branky, ale rozhodčí branku uznat nemohl, útočník David servisu totiž tečoval letící puk v rozporu s pravidly vysokou holí. O minutu později našel krásnou přihrávkou z hloubi vlastního obranného pásma D.Fedymycz P.Kašáka najetého za obranu domácích, Kašák se od modré řítil sám na Vojtu v brance domácích a i když ho jeden z obránců zkoušel dohnat, nepodařilo se a Kašák povedeným blafákem vstřelil úvodní branku utkání – 0:1.

Po této brance se hrály neuvěřitelné čtyři minuty bez přerušení a bylo se na co dívat na obou stranách. Mělník měl dvě velké šance, nenápadná ale velká šance D.Šubrta skončila těsně před brankovou čárou domácí branky, druhý samostatný únik P.Kašák tentokrát řešil střelou, ale Vojta odolal. Dlouhou pasáž bez přerušení hry ukončilo až vyloučení M.Příhody a Mělník čekaly těžké chvíle, protože domácí začali stále více využívat svých centimetrů a kilogramů, protože obojího mají proti Mělníku navrch a na malém kluzišti v tom mají nespornou výhodu. Oslabení mělničtí přestáli, Vokurka svůj tým opět držel. Čtyři vteřiny po návratu Příhody na led ale David servis dotlačil kotouč do branky, i když tato branka je určitě z kategorie těch, u kterých si rozhodčí musí trochu ohryzat svědomí – dva hráči v brankovišti a kotouč na brankové čáře….brankový rozhodčí ale rozsvítil červené světlo a bylo vyrovnáno – 1:1.

Domácí se dostali do vedení po dalších třech minutách. Hanzal po pravém křídle zavezl puk do obranného pásma Mělníka a kolem nohou clonícího hráče vystřelil sice z úhlu, ale tak jedovatě, že Vokurka nestačil zasáhnout – 2:1. Ve zbytku třetiny se hrál vyrovnaný hokej, na domácích byly znát velké zkušenosti a fyzická převaha, Mělník ale bojoval a měl za sebou jistého Vokurku.

Na začátku druhé části hry hráli Mělničtí třiadvacet vteřin v pěti proti třem, ale početní výhoda jim vůbec nevyšla a na branku domácích ani nevystřelili. Největší starosti jim nadělala střela Chvátala, který se vydal sám na zteč jejich branky a mezi kruhy vystřelil tak, že Vojta měl co dělat, aby puk vyrazil. V polovině zápasu došlo na známé pravidlo „nedáš – dostaneš“. Nejprve M-Příhoda dobře zkoušel Vojtu chytrou střelou z úhlu, vzápětí střílel z druhé strany útočného pásma D.Šubrt, jeho střela ale jen těsně minula levý horní roh branky domácích. Puk se od mantinelu odrazil k domácím hráčům, ti vyrazili do rychlého protiútoku, první střelu Vokurka zvládl jen vyrazit a dojíždějící Suchánek dlouhým blafákem přes celou šířku branky zvýšil na 3:1. S Mělníkem mohlo být v této fázi hry hůře. Domácí hráli velmi důrazně a tvrdě, Mělník byl pod tlakem. Ve vlastním oslabení navíc D.Chvátal nešťastně nabral puk „na vidle“ a přehodil tvrzené sklo, takže Mělník se musel bránit dvojnásobné přesilovce David servisu (stejných dvacet tři vteřin, které v začátku třetiny sám nevyužil). Domácím se ale tato početní výhoda také vůbec nepodařila a Mělník tak byl stále ve hře. V závěru třetiny výborně tečoval střílenou přihrávku M.Šíchy Příhoda, trefil ale jen výstroj domácího brankáře.

Třetí třetina měla podle všeho přinést závěrečný tlak domácích, kteří měli Mělník definitivně dorazit, ale obraz hry byl poněkud jiný. Nejdříve se po levé straně kluziště protáhl T.Douda a i když mu nevyšla poslední klička přes obránce, kotouč se k němu vzápětí znovu odrazil a zákrok Vojty po jeho nepříjemné střele byl opět velmi šťastný. V pětačtyřicáté minutě hrál Mělník přesilovku po špatném střídání domácích a D.Chvátal od modré propálil vše, co mu stálo v cestě – 3:2.

V následujících minutách Mělník svého soupeře tlačil a vyrovnání doslova viselo ve vzduchu. Domácí sice stále hráli svůj nepříjemný fyzicky náročný styl hry s rychlým napadáním, ale do vyložených šancí se v této fázi utkání nedostávali. Na Mělnických naopak bylo vidět, jak je druhý gól nabudil a vlil jim čerstvou krev do žil. Pět minut před koncem zápasu ale při avizovaném vyloučení zastínilo klubko hráčů střelu od modré a Vokurka kotouč nezastavil a Zich doklepl kotouč do mělnické branky – 4:2. V následující minutě ještě mělnické trio Příhoda – Šubrt – D.Havel rozebralo domácí obranu na součástky, ale finální střelu do odkryté branky zastavil faul domácího hráče. Přesilovku Mělník nevyužil a domácí si už závěr zápasu pohlídali.

Mělník odehrál jeden z nejtěžších zápasů v sezóně. Vzhledem k tomu, v jakém rozkladu je ale mělnická obrana (opět chybělo pět obránců základní sestavy, jeden další nastoupil s horečkou) a o co zkušenější, větší a těžší je soupeř, bylo takto odbojované utkání jedno z těch, na které mohou být mělničtí právem hrdí a bylo ozdobou jejich vydařené sezóny.

2. finále Kvalifikace o II.Ligu: HC Junior Mělník – HC David Servis České Budějovice 4:4 (1:1, 2:2, 1:1)
Branky: 12. Chvátal, 29. Vočadlo (Kubica, Šícha), 31. T.Havel, 52: Šubrt (Kašák) – 7. Trummer (Šperger), 25. Suchánek, 29. Šulčík, 53. Nedorost (Šperger, Trummer)

Vyloučení: 6-7, navíc Příhoda (Mělník) 10 minut za pokus o bodnutí špičkou hole, Nedorost (David servis) 10 minut za nesportovní chování a Šperger (David servis) 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku a dále do konce utkání za nesportovní chování

Využití: 0-0, v oslabení 0-0

Rozhodčí: Kostourek – Žídek, Laczko

Diváci: 550
HC Junior Mělník: Vokurka (K.Fiala) – Prejza, Pokorný, Chvátal, Nesládek, Kubica, Novotný, Příhoda, Šubrt, T.Havel, Kašák, Douda, D.Havel, Fedymycz, Kratochvíl, Vočadlo, Šícha
HC David Servis: Vojta (Jágr) – Chaloupka, Vomela, Jindra, Zich, Cikán, Zíka, Macháček, Suchánek, Nedorost, Daniel Mikeš, Dalibor Mikeš, Korbela, Hanzal, Šulčík, Janda, Šperger, Trummer, Fleicshman, Summerauer

Odvetné finálové utkání bylo ozdobou úspěšné mělnické sezóny, a i když do Druhé ligy postoupil nakonec soupeř z Českých Budějovic, není na Mělníku rozhodně důvod k truchlení a nespokojenosti. Stejně jako v pátek těžil soupeř ze své výškové a váhové převahy. Bez nadsázky lze říci, že David servis byl nejlepším celkem, který se na mělnickém ledě za posledních pět let představil a před výkonem oslabeného mělnického týmu nelze než smeknout.
Utkání začalo svižně, do sestavy Mělníka se vrátili uzdravení T.Havel a P.Pokorný a oba byli ve hře vidět. Skóre ale otevřeli hosté – v sedmé minutě se po rychlé akci tří proti dvěma prosadil Trummer, který z úhlu prostřelil Vokurku – 0:1. Na konci dvanácté minuty zařídil vyrovnání D.Chvátal. Sice trochu zabrnkal na nervy spoluhráčů i domácích fanoušků, ale nakonec se z jeho akce zrodila nádherná branka. Nejprve střelou od modré trefil holeně jednoho ze soupeřů, který se zmocnil puku a vyrazil směrem k domácí brance. Chvátal mu ale stačil čistě kotouč odebrat a sám se vydal proti obraně soupeře, která mu nechala dost prostoru na to, aby tvrdě vystřelil a trefil skupinu mezi Vojtovými betony – 1:1.

Také ve druhé třetině se nejprve trefili hosté, kteří zúročili svoje fyzické parametry a hraniční agresivitu na mělnickém brankovišti. Kotouč za Vokurku dostal Suchánek – 1:2. Po spolupráci trojice Kubica – Šícha – Vočadlo těsně před polovinou utkání trefil posledně jmenovaný odkrytou branku David servisu a začínalo se od začátku – 2:2.

Hosté se ale vrátili do vedení po pouhých deseti vteřinách hry – mělnická obrana propadla a nechala ihned po vhazování středem projet Šulčíka, který zvolil jednoduché zakončení, a jeho střela kolem Vokurkovy vyrážečky byla velmi přesná – 2:3.

V další minutě se do velké šance dostala dvojice Vočadlo a D.Havel, dorážka D.Havla se zřejmě odrazila zevnitř branky tak rychle, že rozhodčí gól neviděli a nechali pokračovat ve hře, i když hráči a diváci již začali oslavovat. Hokejová spravedlnost ale zaúřadovala v 31. minutě, když si přihrávku T.Havla v brankovišti srazil do vlastní sítě vracející se soupeřův obránce – 3:3.

Poslední část hry se hrála „nahoru – dolů“, obě mužstva předváděla parádní hokej. Soupeřových dvěstě kilogramů a dvěstě centimetrů navíc doháněli Mělničtí nezlomnou bojovností a obětavostí. Mělníku i dnes chyběli čtyři obránci základní sestavy a zejména zaskakující D.Chvátal zaslouží za svůj boj proti o dvě hlavy vyšším soupeřovým hráčům mimořádný obdiv. Jediným trochu slabším článkem soupeřovy sestavy je snad jen post brankáře – od Vojty se, stejně jako v pátek, hodně puků odráželo. Jedné takové situace využil devět minut před koncem D.Šubrt a z dorážky poslal Mělník do vedení 4:3.

Halou ještě ale nedozněl oslavný chorál domácích fanoušků a hosté opět vyrovnali. Vokurka musel proti jejich velkému tlaku vytáhnout několik skvělých zákroků, na poslední střelu Nedorosta ale už nestačil – 4:4. Závěrečná power-play Mělníka už na ukazateli skóre žádnou změnu nepřinesla, o poslední velký rozruch se postaral hostující Šperger, který zcela mimo hru zasáhl loktem do obličeje Příhodu. Ten ani chvilku neváhal a úder mu tvrdě vrátil. Rozhodčí Špergera vyloučil na 2+10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku a navíc přidal druhý osobní trest za protesty. Šperger tak musel do kabin. Tam musel i Příhoda, i když rozhodčí svým výrokem dali jasně najevo, že jeho zákrok vůbec neviděli – v zápise je uveden pokus o bodnutí koncem hole, zatímco Příhoda soupeře trefil „poměrně férově“ naplocho čepelí přes plexi….

Mělník odehrál obě finálová utkání na hraně svých možností. Už tolikrát zmíněnou absenci obránců a T.Havla v pátečním duelu dokázal ale Mělník nahradit bojovností celého týmu. Do II.ligy postoupil lepší tým, který měl opravdu jedinou, výše zmíněnou menší slabinu. Mít v brance Vokurku, byl by David servis neporazitelný. Mělničtí se v závěru sezóny dotkli maxima toho, co se v současné době, v současném složení týmu i v současných podmínkách v Mělníku dá hrát a za to patří všem hráčům i realizačnímu týmu velké uznání a poděkování.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com