novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Češi si z Channel One odvážejí aspoň výhru se Švédy

Po dvou prohrách s Finy a Rusy si český nároďák odváží z Ruska aspoň jednu výhru. Ve třetím a posledním zápase, který na konečném pořadí stejně už nic změnit nemohl, narazili na reprezentaci Švédska. Tre Kronor si z ruského turnaje s jistotou odváží první místo, naopak Češi skončili na místě.posledním. Tento zápas byl tedy spíše důležitý pro celkové pořadí v EHT, než pro cokoliv jiného.

První třetina sice měla mnoho příležitostí ke změně skóre. Hrdiny však byli pouze gólmani obou mužstev. Asi největší šanci v první dvacetiminutovce měl Carl Klinberg, když ale nechytatelnou dělovkou pouze rozezvonil horní tyč. Třetině chyběla rychlost a neustále se přerušovalo.

Do druhé třetiny lépe vstoupili Češi, když je Adam Polášek hned ve 22.minutě dostali do vedení. Robert Kousal zavezl puk do útočeného pásma, ale v pravou chvíli zadovkou puk přenechal Poláškovi k razantní střele. Johan Gustafsson byl na střelu krátký. Za asi deset minut se do šance dostali i žlutomodří. Duo Omark-Johansson se dostali do přečíslení, Omark však trefil pouze břevno. Odraženého puku se ale duchapřítomně ujal Emil Johansson a uklidil ho za záda Pavla Francouze. O chvilku později Franzouz čelil náporu znova, tentokrát úspěšně. Ve třicáté páté minutě se znovu Česká republika dostala do vedení. David Kämpf se po Radilově asistenci dostal do úniku, počkal si na mezírku mezi Gustafssonovými betony a proměnil. Po čtyřiceti minutách tak Češi nad Švédy vedli 2:1.

Třetí třetina sice začala vlažně, ale oba týmy se postupně herně rozehřály. Tým v červených dresech svoje vedení neztratil, naopak těsně před koncem přidal ještě další dvě branky. Nejdřív na dvoubrankový rozdíl zvýšil v čase 57:26 plzeňský Jakub Jeřábek. A a 14 sekund před koncem ještě „frajersky“ bekhendem od mantinelu poslal puk do opuštěné švédské svatyně Ondřej Vitásek. Uzavřel tak na konečných 4:1.