2.kolo TELH: Hodně branek a prohra Mistrů z Litvínova.

Na začátek 2. kola hokejové extraligy zdolaly domácí Vítkovice vysokým skóre Kometu. Domácí využili dvě přesilovky, ale výhru Vítkovic ovlivnil i dobrý výkon brankáře Kantora. Hosté sice stačili na začátku druhé třetiny odpovědět na první gól domácích, ale pak Vítkovice svého protivníka ke gólu již nepustily. Kometa jinak vytvářela šance, ovšem ke změně výsledného skóre 5:1 ze strany domácích, to nestačilo.

Branky domácích11. Olesz, 37. Olesz, 47. Kudělka, 52. Zdráhal, 58. M. Hlinka. Branky hostů: 21. J. Hruška. Rozhodčí: Čech, Šír – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:4, plus V. Němec (Brno) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5471. Třetiny: 1:0, 1:1, 3:0.

Hned po moravském duelu měřili síly Karlovy Vary s Třincem. I tento duel přinesl relativně vysoké skóre, které sedělo více hostům z Třince. Hned v první třetině přišel rychlý sled dvou branek ze strany hostů, kdy Doudera a Klepiš svými prvními góly v sezóně zvýšili pro hosty na 0:2. Ovšem po minutě a půl odpověděli domácí svojí první brankou, konkrétně Dravecký zvýšil na 1:3. V druhé třetině se opakovalo podobné schéma, kde Třinec skóroval ještě dvakrát a domácí po pěkném protiútoku upravili skóre na 2:4. Ve 47. minutě pak hosté zvýšili ještě o jednu branku a tak zdolali Karlovy Vary 2:5.

Branky domácích: 18. Haščák, 36. V. Tomeček z trestného střílení. Branky hostů: 13. M. Doudera, 14. Klepiš, 26. Dravecký, 39. Irgl, 47. Orsava. Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:11. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3142. Třetiny: 1:2, 1:2, 0:1.

Duel mezi obhájcem titulu a Libercem měl jasný scénář. Hosté sice až do třetího dějství drželi nerozhodný stav 1:1, ovšem Valský svými dvěma góly v 51. a 56. minutě zpečetil osud Litvínova, který podlehl Tygrům z Liberce 4:1. Jediný gól Vervě tak dal ve 30. minutě Viktor Hübl, kterému asistoval Lukeš.

Branky domácích: 18. Ulrych, 49. Valský, 51. Valský, 56. Vampola. Branky hostů: 31. Hübl. Rozhodčí: Fraňo, Hrubý – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 9:12, navíc Ševc (Liberec) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4496. Třetiny: 1:0, 0:1, 3:0.

Plzeň, která po dnešním kole vede tabulku, navázala na páteční výhru a v dnešním zápase proti Pardubicím hned čtyřmi góly svého protivníka pokořila. První branka zápasu padla ve 14. minutě, kdy skórovali hosté. Dominik Kubalík, který si později vydobyl hattrick, dorazil puk až za brankovou čáru. Odpověď na gól z první třetiny přišla za 21. minut v druhém dějství. Skóroval zde Čáslava a jediným gólem Pardubic podtrhl součet branek domácích. Dále pak skórovali jenom hosté, a tak Plzeň potvrdila svou dobrou formu a z Pardubic si nese tři body.

Branky domácích: 35. Čáslava. Branky hostů: 14. D. Kubalík, 39. D. Kubalík, 42. D. Kubalík, 47. Hossa. Rozhodčí: Hodek, Horák – Jindra, Zíka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. Diváci: 7854. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2. FOTOGALERIE

V pět hodin odpoledne nezačínal jen zápas mezi Plzní a Pardubicemi, nýbrž i duel domácí Olomouce s Hradcem Králové. Gólově nejchudší utkání, ze kterého vyšli vítězně hosté, se hrálo v Olomouci. Hosté skórovali v první a poslední třetině, ale ani bezbranková Olomouc nepředvedla na svém ledě špatný hokej. Hradec vedl již od 13. minuty, kdy Kudrna propasíroval puk až za brankovou čáru. Následovala dlouhá gólová pauza, při které se člověk ale nenudil. 12 přesilovek v celém utkání udržovalo nervozitu, ovšem chyběly branky. Druhý a zároveň i poslední gól utkání střelil Rudolf Červený, který dorazil kotouč do prázdné klece a tak rozhodl o výhře hostů 0:2.

Branky hostů: 13. J. Kudrna, 60. Červený. Rozhodčí: Hribik, Mrkva – Kis, Lučan. Vyloučení: 5:7. Diváci: 4131. Třetiny: 0:1, 0:0, 0:1.

Zápas mezi Zlínem a pražskou Spartou přinesl nejen tučné gólové sousto, ale také hojnost diváků. Publikum přilákala nejspíš vyhlídka na dobrý hokej, ovšem bylo tu ještě něco, proč na zápas přijít a to legendy zlínského hokeje. Útočníci Čajánek, Leška a Balaštík ukončili kariéru a na dnešním utkání se dočkali náležitého rozloučení. Následně usedli na tribunu a sledovali utkání. Brankový výčet začal v 6. minutě sparťanský útočník Petr Kumstát, který si nádherně obešel Kašíka a zasunul kotouč za brankovou čáru. Zlín nestačil odpovědět a ve 13. minutě zase skórovala Sparta. Na začátku 2. třetiny ovšem Zlín předvedl náramný start a hned ve 21. minutě snižoval Veselý a o pět minut později Žižka, který po obrovském tlaku vyrovnal na 2:2. To ale k vítězství nestačilo, protože po Žižkové trefě přišly tři branky hostů. Výsledné skóre měnil ještě v 60. minutě Aleš Holík, který přesnou trefou do horního růžku poupravil na konečných 3:5.

Branky domácích: 21. O. Veselý, 26. Žižka, 60. A. Holík. Branky hostů: 6. Kumstát, 13. Přibyl, 32. Sabolič, 40. Polášek, 45. J. Hlinka. Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. Diváci: 5802. Třetiny: 0:2, 2:2, 1:1.

Posledním nedělním utkáním bylo měření sil mezi Chomutovem a Mladou Boleslaví. Na góly se čekalo až do posledního dějství, kdy ve 46. minutě skóroval Květoň. Na jeho branku zanedlouho stačil odpovědět Pabiška, ovšem o konečném stavu utkání 2:1 pro domácí Piráty rozhodl v 59. minutě Sklenář, který šikovně tečoval Pospíšilovu přihrávku a tak zpečetil výhru domácích 2:1.

Branky domácích: 46. D. Květoň, 58. Sklenář. Branky hostů: 50. L. Pabiška. Rozhodčí: Lacina, Pešina – Bláha, Špůr. Vyloučení: 7:7. Diváci: 4692. Třetiny: 0:0, 0:0, 2:1.