2. HL: Nejblíže postupu je pražská Kobra

Z letošní 2. hokejové ligy ČR nikdo nesestupuje, ale v boji o postup do baráže o první WSM ligu se bojuje opravdu na ostří nože. Na porubském ledě v Ostravě rozhodovalo o postupu do semifinále východní skupiny. Hodonín měl zápas výborně rozehraný, vedl o tři branky, ale nakonec v Ostravě prohrál v nervózně hraném zápasu vysoko 4:8 a sezóna pro něj skončila.
Ve znamení čtvrtfinálových zápasů západní skupiny byl víkend, kde byly k vidění tři překvapivě vysoké výsledky. Havlíčkův Brod si doma pohrál s Táborem, Kolínští Kozlové pak nadělil devět gólů Žďáru dokonce na jeho ledě, přestože doma s ním překvapivě prohrály. Jablonec nastřílel Vrchlabí půl tucet a pražská Kobra i podruhé porazila Klatovy a jen jediná výhra jí chybí k postupu do semifinále západní skupiny.

Skupina Východ – závěrečné čtvrtfinále:
HC RT TORAX Poruba 2011 – SHK Hodonín 8:4 (1:2, 4:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. Gelnar (Zachar, Chaloupka), 32. Ovšák, 33. Seidler (Stejskal), 35. Zachar (Gelnar), 36. Vrána (Seidler), 41. Gelnar (Zachar), 45. Zachar (Chaloupka), 56. Seidler (Ballner) – 6. Jurásek (Špok), 7. Tomi (Mikéska, Polesný), 22. Jurásek, 29. Špok (Jedlička). Konečný stav série: 3:2.

Skupina Západ – 2. čtvrtfinále:
BK Havlíčkův Brod – Hockey Club Tábor 8:1 (4:0, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 1. Vala (Kozlík), 6. Endál (Třetina, Kulhánek), 9. Kozlík (Beneš, Kuchta), 18. Kuchta, 29. Kořínek (Endál), 33. Endál (Třetina), 47. Přidal (Třetina), 59. Lacina (Kondratěv, Vlasov) – 56. Seidl (Matušík). Stav série: 1:1.

SKLH Žďár nad Sázavou – SC Kolín 2:9 (1:3, 1:5, 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Střecha T. (Bureš), 40. Kaňka (Štěpánek, Rašner) – 2. Veselý (Semirád), 12. Morkes (Voženílek, Jankovský), 12. Kadlec st. (Suchý, Veselý), 24. Morkes (Jankovský), 28. Veselý (Voženílek), 29. Malý (Morkes), 32. Malý (Veselý, Kadlec J. st.), 35. Ježek (Březina, Chvojka), 48. Semirád (Malý, Kadlec J. st.). Stav série: 1:1.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Stadion Vrchlabí 6:1 (0:0, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 27. Bříška (Tondr L., Petrmichl), 31. Bříška (Petrmichl), 31. Peřina (Pavlů), 33. Šulc (Brokeš, Frk), 41. Bříška (Tondr L.), 50. Nevyhoštěný (L., Zeman) – 44. Klement (Šťastný). Stav série: 1:1.

HC Kobra Praha – SHC Klatovy 5:4 po prodloužení (3:0, 1:0, 0:4 – 1:0)
Branky a nahrávky: 13. Šteiner (Jedlička), 15. Novák (Borovanský), 16. Škop (Jakeš, Hanták), 25. Vacek (Novák), 65. Antončík – 41. Beneš (Tulačka, Holý), 49. Pacanda (Topinka, Houfek), 52. Pacanda (Topinka), 55. Michel D. (Holý). Stav série: 2:0.

Semifinále 2. hokejové ligy skupiny Východ startuje v pondělí zápasy VHK Vsetín – Technika Brno (detail) a HC Frýdek-Místek – HC Torax Poruba.
V Krajském přeboru Prahy vyhrály letci Letňany, ve středních Čechách se radoval Mělník a v Libereckém kraji HC Lomnice nad Popelkou, ale teprve uvidíme, kdo z těchto celků využije možnost hrát baráž o 2. hokejovou ligu.