novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Zlín v souboji s Duklou přišel v závěru o první jarní výhru

Fotbalový Zlín čeká na první jarní výhru. A nedočkal se ani dnes v zápase s pražskou Duklou, ačkoliv se v 85. minutě ujal vedení 2:1. Náskok ale svěřenci Bohumila Páníka nedokázali udržet a odešli s bodem.

Hned na začátku se dostával do úniku Vukadin Vukadinovič, který při zdravotních neduhách zlínských útočníků nastoupil na hrotu útoku. Hostující Gorkšs jej musel zastavit jen za cenu faulu, za což uviděl od sudího Jílka žlutou kartu. V prvních minutách byla aktivnější Dukla, která se dobrým pohybem vybojovala několik standardních situací, ale žádnou z nich se nepodařilo zúžitkovat gólově.

V 18. minutě se osmělili také domácí, Hubáček našel v pokutovém území Matějova, jehož odražený míč se dostal k Pazderovi. Ten ale střílel nad. O minutu později napřáhl Néstor Albiacha, ale gólman Holý předvedl skvělý zákrok. 22. minuta přinesla první branku zápasu. Po rohovém kopu se dostal míč ke Štěpánu Korešovi, který nádhernou ránou z dobrých 22 metrů po zemi poslal domácí do vedení!

Koreš si zanedlouho poté vysloužil žlutou kartu za šlapák. Ve 28. minutě bylo srovnáno – rozhozená zlínská obrana chybovala, Bergr poslal míč volnému Néstorovi, který se nemýlil – 1:1. Obě mužstva byla nadále aktivní a vytvářela si zajímavé situace. Ani jedna ze střel však neměla gólové parametry. A když po sklepnutí od Vukadinoviče v závěru poločasu ve velké šanci minul Koreš, šlo se do kabin za nerozhodnutého stavu.

Zlínští vstoupili do druhé půle trochu zakřiknutě. Dukla byla důraznější v soubojích a dominovala ve středu hřiště. V 50. minutě se dostal balón k Tomáši Bergerovi, který ovšem mířil nad branku Tomáše Holého. V 62. minutě mohl strhnout vedení na stranu hostů Bergr, ale jeho střelu skvělým zákrokem zneškodnil domácí brankář Holý. Poté se probrali také domácí. Matějov přiklepl balón Holíkovi, jehož střelu ovšem ztečovala hostující obrana na rohový kop.

O chvíli později si stejná dvojice spolupráci zopakovala. Matějovův přetažený centr ovšem Holík poslal nedůrazně do rukavic brankáře Rady. V 85. minutě výborně hrající Koreš chytře zastavil přihrávku směřující na pronikajícího Mareše a založil protiútok. Róbert Matějov poslal míč pod sebe na nabíhajícího Janíčka, který z 20 metrů vměstnal střelu přesně k levé tyči – a domácí mohli slavit vedoucí branku!

Radost ševců ovšem netrvala dlouho. V 90. minutě se ve zmatku v pokutovém území nejlépe zorientoval Néstor Albiacha, který svou druhou brankou v zápase vyrovnal na konečných 2:2. Zlínští tedy přišli o svou první jarní výhru v samotném závěru a nadále se musejí mít na pozoru před svými pronásledovateli v boji o záchranu.