novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Zlín i v oslabení dokázal otočit utkání a zvítězil nad Brnem

Zlínští fotbalisté se představili poprvé před svými fanoušky vítězstvím 2:1, přestože od 51. minuty prohrávali po Pilíkově penaltě 0:1 a hráli bez vyloučeného Janíčka. O obrat se postarali vlastní brankou Pavlík a nejlepší muž na hřišti, Ubong Ekpai.

Do zápasu vstoupila obě mužstva rozpačitě. Zejména domácím se na kopačky vkrádal neklid a nebyli schopni zakládat kloudné akce. V 10. minutě na sebe upozornil hezkou individuální akcí Fortes, který prokličkoval domácí obranou, ale pohotový brankář Dostál mu skvěle zmenšil úhel a nedovolil tak hostům jít do vedení. O pár minut později se osmělili také domácí, po akci Holzera se míč odrazil k Železníkovi, jehož střela ovšem nebyla příliš důrazná. Domácím nefungoval střed pole a návaznost na ofenzivní hráče. Jako by absence středopolařů Traoreho (nemohl nastoupit kvůli kartám) a dlouhodobě zraněného Jiráčka ševcům svázala nohy.

Brno také nepředvádělo bůhvíco, bylo ovšem nebezpečnější v pokutovém území, obrana domácích působila statickým dojmem. Ve 36. minutě bylo pořádně horko před oběma brankami. Brňenský rohový kop nadělal bránícím hráčům Zlína pořádné problémy, zejména několik nebezpečných zblokovaných střel hostů museli domácí hasit. Z té samé akce se zrodil rychlý brejk domácích, kdy Ekpai  předvedl ultrarychlý sprint a naservíroval do dobré pozice Matějovovi, jenž ale neuspěl.

Zlínští se pozvolna probouzeli a mohli jít na konci poločasu do vedení. Po hezké individuální akci ovšem Diop pálil vysoko nad, a tak v úporném horku odešla obě mužstva do šaten za stavu 0:0.

Pánikovi svěřenci vletěli do druhé půle hodně svěže, po centru z levé strany si našel míč Ekpaie, jehož tvrdou ránu zastavil bravurně nohama gólman Melichárek. Jakýkoliv očekávaný zlínský nápor však zmařila váhavá rozehrávka Janíčka, jenž musel své zaváhání hasit faulem v pokutovém území, po němž následovala penalta a červená karta. Pokutový kop proměnil s velkým štěstím hostují Pilík, a tak mohli Brňané slavit vedení a výhodu jednoho muže v poli.

Kdo by čekal, že se žlutomodří sesypou a hostující Zbrojovka zapíchne další hřebíky do Dostálovy svatyně, šeredně se spletl. Domácí evidentně nepříjemná situace semkla a bylo jich stále plné hřiště. Nejprve sice přežili obrovskou příležitost Lutonského, to bylo ale po hříchu vše, co Brno předvedlo.

Naopak v 67. minutě hosté sami kapitulovali. Dobře rozehraný rohový kop hlavou do vlastní sítě zametl kapitán Pavlík a bylo vyrovnáno – 1:1. A hostům bylo ještě hůře. Nejprve sice přežili nepříjemnou standardku, v 73. minutě už ovšem prohrávali. Po dalším rohovém kopu se míč dostal až k Ekpaiovi, který dal domácím vedení – 2:1.

Ten samý hráč poté skvělým skluzem odebral míč hostujícímu hráči a společně s Holíkem založili protiútok, přihrávka Holíka na Ekpaie ovšem postrádala přesnost. Tlak Zbrojovky byl spíše platonický, naopak Zlín mohl pojistit vedení, ovšem jinak výtečný Ekpai tentokrát zvolil příliš prudkou přihrávku. Domácí již ovšem náskok ubránili a mají první letošní ligové body.

Hvězda utkání podle smag.cz: Ubong Ekpai