Zápas Dynamo Kiev – FC Viktoria Plzeň nedohrán

Posledním zápasem rakouského soustředění a generálkou na nadcházející sezonu Synot ligy měl být pro plzeňskou Viktorku souboj s ukrajinským celkem Dynamo Kiev. Utkání však bylo v 35minutě za stavu 0:0 ukončeno. Důvodem byla nespokojenost trenéra Rebrova s červenou kartou pro záložníka Belhandu a vidina zbytku zápasu v oslabení.

Vše začalo ve 26. minutě po ruce Makarenka. Záložník Belhanda proti verdiktu protestoval a hlavní rozhodčí ho poslal do sprch. Daniel Kolář sice neproměnil, ale to situaci nijak nepomohlo. Nešlo totiž ani tak o nařízenou penaltu jako právě o to dohrávání v deseti lidech. V přípravných zápasech je poměrně běžné, že místo oslabení rozhodčí nařídí povinné střídání hříšníka a mužstvo nechá hrát v plném počtu (toto potkalo Plzeň loni v přípravě s FK Krasnodar po vyloučení D.Limberského). Podpoří tak myšlenku že v přípravě jde především o nácviky herních situací a ne o výsledek.

Trenér Dynama, bývalý vynikající sovětský útočník Sergej Rebrov, velmi ohnivě diskutoval s rozhodčím. Sudí zůstal neoblomný a situace dospěla do stadia, kdy hráči Dynama odkáčeli i s hlavním rozhodčím do kabin a zápas byl přerušen. Po chvilce bylo jasné, že utkání už pokračovat nebude. Český mistr si tak místo zápasu dal mimořádný trénink.

Pro Viktorii šlo o poslední přípravný duel před ostrým zahájením sezony. Už za týden v sobotu se Plzeň doma utká v českém Superpoháru s Libercem, o týden později startuje ligu v Doosan Aréně proti Slavii.

Vyjádření Viktorie Plzeň
Velmi nás mrzí, že herní vrchol našeho rakouského soustředění byl ukončen již před skončením prvního poločasu. Z našeho pohledu byla celá situace zaviněná jak zbytečně necitlivým přístupem rozhodčího po správně nařízeném pokutovém kopu, především však zcela neprofesionálním a nekolegiálním přístupem týmu Dynama. Duel měl oficiální status, rozhodčí měl na svůj postup právo. My jsme každopádně navázali tréninkem a celý tým dle plánu odjíždí do Plzně.