novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Wenger na Mourinha opět nevyzrál. Arsenal na Manchesteru zachraňoval bod

Je to jedna z nejzajímavějších sérií britské Premier League. Arséne Wenger totiž nikdy v lize neporazil José Mourinha. A nepovedlo se mu to ani dnes, kdy Arsenal na Old Trafford zachraňoval alespoň bod až v úplném závěru. Řada nezdarů francouzského trenéra se tak natáhla už na dvanáct utkání.

O tom, že vztah mezi těmito dvěma trenéry je více než chladný, ví asi každý. Známá je situace, kdy po jednom vzájemném utkání Wenger odmítl Mourinhovi podat ruku, což je přitom v anglické lize nezpochybnitelná tradice.

V dnešním odpoledním utkání si trenéři ruce podali a nakonec si rozdělili body za remízu 1:1. Manchester byl ale celé utkání lepší, hosty z Londýna výrazně přestřílel a vytvořil si i více šancí. Velkou postavou hostí byl Petr Čech. Ten krátce před poločasem vychytal Matu a poradil si i s chytrým obloučkem Martiala.

Český gólman až v 69. minutě nedosáhl na zakončení skvělého Maty, který zakončil akci Pogby s Herrerou. V tu chvíli to s hosty vypadalo zle, jenže v tu chvíli se ukázal Arséne Wenger. Ten poslal do hry nejprve Girouda a o chvíli později i Oxlade–Chamberlaina. A právě souhra těchto dvou hráčů přinesla vyrovnání. Druhý jmenovaný se v 89. minutě uvolnil na pravé straně hřiště, poslal centr do vápna a Giroud se hlavou nemýlil – 1:1. Po hříchu to byla první, a také jediná střela hostí na bránu v celém utkání.

Manchester United – Arsenal 1:1

Branky: 69. Mata – 89. Giroud