Union skončil v ČFL, došly mu finance


Zní to poněkud neuvěřitelně, ale dvacetičlenná tabulka České fotbalové ligy prořídne. I přes problémy celku Bohemians Praha ze Střížkova, který kvůli nevyřešené kauze kolem práv na užívání loga Bomehians nevyužil postup do druhé nejvyšší soutěže a odstoupil i ze třetí ligy, obrovské finanční problémy Viktorie Žižkov a problémy bývalého druholigysty Baníku Most, který angažoval Patrika Gedeona z Dukly Praha v situaci, kdy klub z Mostu bojuje o udržení a bylo mu odečteno šest bodů za to, že nezaplatil za přestup hráče z ciziny adekvátní částku (dle stanoviska Českomoravského fotbalového svazui) nakonec neočekávaně zkrachoval klub SK Union 2013, který domácí zápasy hrál v Novém Bydžově.

Tým odstupuje z České fotbalové ligy a zřejmě na devadesát devět procent zanikne. Důvod, proč po podzimu dvanáctý celek tabulky nebude pokračovat, jsou chybějící finanční prostředky. Východní Čechy tak budou mít ve třetí lize jen dva zástupce – Chrudim a Převýšov.

Ukázala se opět slabost českého fotbalu, kdy klub je mnohdy existenčně závislí na fotbalových nadšencích, kteří financují klub z vlastní firmy! Zcela zásadním důvodem pro rozhodnutí současného výkonného výboru SK Union 2013 byla skutečnost, že v prosinci 2015 zemřel předseda SK Union 2013 pan Petr Kebort, paralelně došlo k odstoupení tehdejšího místopředsedy klubu a k následnému ukončení podpory jimi řízených partnerských společností.

Vedení Unionu v dopise adresovaném příslušné komisi FAČR vysvětlilo, že za této situace není schopné ekonomicky zajistit účast v ČFL.

Zástupci Unionu se v zimě snažili sehnat partnera, nebo se dohodnout s jiným klubem v regionu. Podle zákulisních informací portálu www.prokupek.futbol jednali například se Sokolem Kratonohy, vedoucím týmem krajského přeboru Královehradeckého kraje, dále s divizními Živanicemi či druholigovým FC Hradec Králové.

Union 2013 zřejmě zanikne, jeho podzimní zápasy v ČFL budou anulovány, Damoklův finanční meč ale visí i nad dalšími týmy české třetí ligy, zejména nad Viktorií Žižkov. Štěchovice naopak k bývalému brankáři Bohemians 1905 Sňozíkovi angažovali jako trenéra Tomáše Řepku.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *