Trenérské rošády blízké budoucnosti


I když byla zpráva o odmítnutí rezignace Louise van Gaala vedením Manchesteru United dementovaná, je navýsost jasné, že židle, na které nizozemský stratég sedí, je značně rozviklaná. A rozhodně v této situaci není sám.

Neobvykle velké množství trenérských změn v nejlepších ligách je jasné znamení, že doby Guye Rouxe či Alexe Fergusona jsou nenávratně pryč. Dokonce i ti momentálně nejrespektovanější manažeři jako Pep Guardiola nebo José Mourinho si nedávají za cíl vytvořit z některého ze svých týmů dlouhodobě prosperující firmu, ale spíše se soustředí na aktuální cíle a na co největší množství trofejí za krátkou dobu.

Ruku v ruce s tímto trendem jdou samozřejmě spekulace o výměnách trenérů a s nimi související vzrůstající tlak. Média v Anglii, Španělsku nebo Itálii přináší prakticky denně nové informace o klubovém dění, což s sebou přináší pozitiva i negativa. I to je zřejmě jeden z důvodů, proč počet výměn trenérských štábů v poslední době tak eskaloval, v době bez internetu byl na práci ve fotbalovém klubu větší klid.

Podívejme se u kterých týmů z Top pěti lig se v současnosti spekuluje o výměně realizačního týmu.

Manchester City

Nevděčnou pozici zastává Manuel Pellegrini v týmu citizens. I přes konstantně dobré výsledky (za poslední tři roky dvě druhá a jedno první místo) se pořád spekuluje o jeho výměně. Nejžhavější adept na jeho post je určitě Guardiola, který s předstihem oznámil, že v létě odchází z Bayernu a chce si vyzkoušet angažmá v Anglii.

Manchester United

O situaci Louise van Gaala jsme už psali výše, kandidátů na jeho místo je spoustu. Nedávno propuštěný José Mourinho, trenérský nováček Ryan Giggs a o Guardiolovi se ani nemusíme bavit… Bude jistě zajímavé sledovat další krok vedení slavného klubu.

Chelsea FC

Na rozdíl od prvních dvou se v londýnském klubu ke změně již odhodlali. Na Mourinhovo místo dosadilo vedení staronového Guuse Hiddinka, toto rozhodnutí je ovšem pravděpodobně pouze krátkodobé a v létě se možná blues budou muset rozhlížet znovu. V médiích padají jména jako Sampaoli, Simeone, Koeman nebo Didier Drogba.

Valencia CF

Velmi ambiciózní projekt chystal v létě bohatý majitel netopýrů Peter Lim. I přes drahé nákupy hráčů se týmu nedařilo podle představ, a tak se Lim rozhodl do trenérského křesla posadit dosavadního komentátora a bývalého skvělého hráče Garyho Nevilla. Ani tomu se ale nedaří, ještě s novým týmem nevyhrál a překáží mu prý jazyková bariéra. Spekulace na sebe nenechaly dlouho čekat, do Valencie se prý může vrátit Rafa Benítez.

AC Milán

Siniša Mihajlovič to má v AC těžké… Rossoneri nemají v kádru takovou kvalitu, aby mohli konkurovat italské špičce. Někteří hráči v jeho týmu však vypadají, jako by kolikrát byli až bez motivace a na hřišti příkladně nebojují. To už je aspekt, který jde stoprocentně za trenérem. Proslýchá se o prověřených jménech jako je Lippi, Donadoni nebo Rijkaard.

Nejdéle sloužící manažeři v Evropě:

Guy Roux (Auxerre 1961–2005)

Willie Maley (Celtic 1897–1940)

Bill Struth (Rangers, 1920–1954)

Ronnie McFall (Portadown 1986–)

Ignacio Quereda (Španělsko – ženy, 1988–2015)

Sir Alex Ferguson (Manchester United, 1986–2013)

Juan Santisteban (Španělsko – mládež, 1988–2008)

Valerij Lobanovskij (Dynamo Kyiev 1974–1982, 1984–1990, 1997–2002)

Francky Dury (Zultse VV 1990–1993, 1994–2001, SV Zulte Waregem 2001–2010, 2011–)Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup