TOP 5 hráčů ke sledování ve španělské La lize v nadcházejícím ročníku


Již příští týden startuje španělská nejvyšší soutěž Primera División. Za největšími favority Realem Madrid a Barcelonou se v posledních letech seřadil pěkný štos vyzyvatelů. Atléticu Madrid se dokonce v předminulém ročníku podařilo hegemonii dvou nejznámějších týmů úspěšně prolomit. Ani na evropském poli velmi úspěšná Sevilla či netopýři z Valencie za zády s novým bohatým majitelem se určitě netají svými vysokými ambicemi. V ústraní pak stojí kluby jako Athletic Bilbao, Villareal a Celta Vigo, kteří budou zajisté čeřit vody a znovu dokazovat, že i s menším rozpočtem se při dobré filozofii dá hrát úspěšný a pohledný fotbal.

Podívejme se teď na hráče, kteří nedostávají v médiích takový prostor a přesto si myslím, že se je vyplatí v nadcházejícím ročníku sledovat.

Luciano Vietto (Atlético Madrid)

Skvělou sezonu, která mu hned vynesla lukrativní přestup do menšího madridského celku má za sebou Luciano Vietto. 12 zásahů ve španělské nejvyšší soutěži a 6 v Evropské lize rovná se přestup za 20 milionů eur. Dres Villarealu přitom argentinský útočník oblékal jen jednu sezonu. Španělská média už ho stihla překřtít na „nového Sergia Agüera.“

Jevhen Konopljanka (Sevilla)

Ofenzivní záložník z Ukrajiny se může stát velkým oživením soutěže. Své možnosti už stihl naznačit v evropském superpoháru, ve kterém naskočil z lavičky a podílel se na senzačním vyrovnání proti Barceloně z 1:4 na 4:4 a který Sevilla nakonec nešťastně prohrála v prodloužení. Velkým plusem hráče, který do andalusijského týmu přišel jako volný agent, je velká univerzálnost v ofenzivě. Nastoupit může na obou dvou krajích i uprostřed zálohy.

Nolito (Celta Vigo)

Poněkud zapomenutý útočný klenot má ve svém středu galícijský klub z Viga. Nolito byl v minulé sezoně zapleten do nejvíce gólů (13 branek a 13 asistencí), než kterýkoli jiný hráč vyjma borců z Realu a Barcelony. Bude v následující sezoně podobně produktivní, když mu odešli parťáci Krohn-Dehli a Santi Mina?

Diego Alvés (Valencia)

Penaltový mág a jeden z nejvíce nedoceněných gólmanů současnosti Diego Alvés nepomůže svému týmu přibližně do poloviny listopadu. V posledním zápase loňské sezony si ošklivě poranil koleno a musel se podrobit operaci. Devětadvacetiletý brazilský reprezentant by si však s touto překážkou měl poradit a v nadcházejícím ročníku potvrdit příslušnost k absolutní brankářské elitě.

Rafael Van der Vaart (Real Betis)

Velkou rybu ulovil v létě menší ze sevillských klubů. Bývalý nizozemský reprezentant, jenž má na kontě 109 mezinárodních utkání překvapivě souhlasil s podpisem dvouleté smlouvy a od nové sezony bude hájit barvy zelenobílých. Naváže na své pověstné přímé kopy a excelentní techniku, nebo se bude poněkud vyhasínající hvězda pakovat již po tomto ročníku?Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „TOP 5 hráčů ke sledování ve španělské La lize v nadcházejícím ročníku

Komentáře nejsou povoleny.