Synot liga – souhrn 6. kola

Zaváhání Sparty, kanonáda Plzně, další vítězství nováčka ze Zlína stejně jako další prohra ostravského Baníku … to všechno přineslo 6. kolo fotbalové Synot ligy.

FC Fastav Zlín – FC Zbrojovka Brno 2:1

Nováček opět bodoval, tentokráte si poradil s moravským rivalem z Brna. Lví podíl na vítězství Zlína měl útočník Lukáš Železník, který vsítil oba dva góly domácích. Ten první po přesném centru kolegy z útoku Tomáše Poznara, ten druhý pak v devadesáté minutě z penalty po ruce hostujícího Freliha. Za Zbrojovku v 69. minutě vyrovnával slovenský záložník Martin Chrien.

SK Sigma Olomouc – FC Vysočina Jihlava 2:1

Na Andrově stadionu se v sobotu radovali hráči Olomouce, kteří porazili jihlavskou Vysočinu 2:1. Hanáci byli od začátku aktivnější, avšak odměny se dočkali až ve druhé půli, kdy Jakub Plšek technickou střelou otevřel skóre zápasu. O tři minuty později jej napodobil Tomáš Malec, jenž dorazil do brány střelu Jakuba Petra. Hostům se podařilo pouze snížit střídajícím Mešanovičem. Hanáci si připsali první letošní vítězství!

1. FC Slovácko – FC Slovan Liberec 1:2

Severočeská neporazitelnost trvá i po 6. kole. Liberec vyhrál na horké půdě Slovácka a před generálkou na Evropskou ligu si výrazně zvedl náladu. Celý zápas hýřili hosté aktivitou a ve 34. minutě udeřili. Po parádní přihrávce Josefa Šurala se ocitl sám před brankářem Marek Bakoš a nemýlil se! Ještě před poločasem ale stihlo Slovácko vyrovnat – k volnému přímému kopu se postavil Marek Havlík a krásnou střelou překonal hostujícího brankáře Koubka. Ve druhé půli vsítil gól aktivní Šural a přestože se Slovácko snažilo vyrovnat a daleko od toho nebyl v závěru Libor Došek, Liberec už si náskok pohlídal a odváží si z Uherského Hradiště 3 body.

FK Teplice – Bohemians Praha 1905 2:1

Severočeši udolali vršovické klokany po boji 2:1.  Utkání nabídlo poměrně dost šancí. Už ve 2. minutě měl obrovskou šanci hostující útočník Patrik Schick, ale nedal. A tak na druhé straně udeřil Štěpán Vachoušek po centru Martina Filla. 1:0 pro domácí! Náskok domácích zvýšil  ve druhé půli po krásném průniku Admir Ljevakovič. Avšak ani za tohoto stavu se Bohemka nevzdávala a odměnou jí byl gól z kopačky Michala Hubínka, který byl v tu dobu na hřišti jen několik sekund. Víc už ale hosté nestihli, a tak odjíždějí z Teplic s prázdnou.

SK Slavia Praha – FK Mladá Boleslav 1:1

Slavia hrála poprvé pod novými majiteli, avšak ani to jí nepomohlo, aby porazila před krásnou kulisou 6 000 diváků Mladou Boleslav. Hosté ze začátku působili živějším dojmem, ale nic z toho nevytěžili. Naopak šance měla Slavia. Ke konci poločasu však hosté opět zapli a málem z toho byly góly z kopaček Kúdely a Zahustela. Ve druhé půli se domácí mohli radovat, když si vlastní gól po centru Karla Pitáka vstřelil mladoboleslavský obránce Roman Polom, hrající první zápas za Boleslav po příchodu ze Sparty. Hostům se však podařilo vyrovnat, když se z přímého kopu trefil čerstvý reprezentant Jiří Skalák. Pražané se tak první výhry nad Boleslaví od července 2010 opět nedočkali.

FK Baumit Jablonec – AC Sparta Praha 1:1

Souboj titánů skončil smírně 1:1. Za Spartu v tomto utkání poprvé nastoupila posila z Hamburku Petr Jiráček, ale hostům to v první půli příliš nepomohlo. Žádnou větší příležitost si nevypracovali (snad až na Dočkalovu střelu z úhlu). Ostatně Jablonec na tom nebyl o moc lépe. Za zmínku snad stojí jen kolmice na Tecla, kterou ale včas zlikvidoval gólman Bičík. Jablonec měl ve druhé půli více ze hry, ale skóre otevřeli Pražané. Po přihrávce Bořka Dočkala uklidil míč do sítě hlavou bývalý jablonecký hráč David Lafata. Z vedení se Sparta dlouho neradovala. Už o 8 minut později vyrovnal z penalty po faulu Hybše domácí útočník Tomáš Wágner. Sparta tak podruhé v této sezóně ztratila body, ale pořád zůstává na 1. místě tabulky, Jablonec je šestý.

1. FK Příbram – FC Viktoria Plzeň 0:4

Úřadující mistr vyhrál i čtvrtý soutěžní duel pod novým koučem Karlem Krejčím a stáhl náskok vedoucí Sparty na tři body. Vedení Plzně sice sebralo kapitánskou pásku Davidu Limberskému kvůli jeho incidentu ze středy na čtvrtek, kdy boural v opilosti, ale tento obránce jako by si z toho nic nedělal. Už v 10. minutě otevřel skóre zápasu (trefu oslavoval tak, že předstíral, jak točí volantem, za což po zápase sklidil obrovskou vlnu kritiky) a v 76. minutě jej uzavřel. Mezitím se ještě trefil Slovák Michal Ďuriš a Jan Kovařík. Plzeň dohrála duel v exhibičním duchu a Příbram měla velké štěstí, že nedostala ještě další góly, neboť hosté trefili třikrát tyč.

FK Dukla Praha – FC Baník Ostrava 4:1

Baník je stále v krizi a nedostal se z ní ani zápasem na Dukle. Naopak. Ještě si odvezl domů nadílku 4 gólů. První dostali hosté už ve 4. minutě od Tomáše Přikryla, hostujícího v Dukle ze Sparty, další přidali Ondřej Vrzal a Tomáš Berger, který dal v 6 zápasech této sezóny už 6. gól. Ve druhé půli skóre korigoval Narh z Ostravy, ale konečné slovo měla opět Dukla. V 90. minutě obstřelil Marek Hanousek hostujícího gólmana Pavlenku a upravil konečné skóre na 4:1.  Ostravu může po tomto zápase těšit snad jenom fakt, že má již konečně odblokované přestupy a může nasazovat do zápasů nové posily.