Sparta vyřazena z poháru, Zlín po vynikajícím výkonu slaví postup

Mizérie pražské Sparty pokračuje. Nedaří se jí v lize a nyní vypadla také z českého poháru MOL Cup, v němž nestačila na Zlín, který po fantastickém představení pokračuje dál. O osudu zápasu rozhodlo prodloužení, ve kterém domácí dvěma brankami získali utkání na svou stranu.

Již od začátku si domácí šli za vítězstvím více než soupeř. Ve 3. minutě po rychlém brejku po ose Jordan-Holík-Vukadinovič poslední jmenovaný v tutové šanci netrefil branku. Zlínští se po place pohybovali o mnoho svižnějši a v 16. minutě Jugasovi chybělo jen pár desítek centimetrů k tomu, aby hlavičkou otevřel skóre.

Paradoxně ale jako první udeřili hosté – jmenovitě Pulkrab, který po Costově přesném centru tváří tvář Dostálovi hlavou uspěl – 0:1. To domácí fotbalisty ale vůbec nerozhodilo a nadále diktovali tempo utkání. Po Pazderově centru neuspěl Diop, Jordan poté v brejkovém úniku trefil jen tyč. Ten samý hráč pak namířil svou hlavičku v jasné příležitosti pouze do náruče připraveného Millera.  Jordan pak na konci poločasu ještě teatrálně upadl v pokutovém území a po zásluze viděl žlutou kartu.

V 50. minutě mohl zvýšit Juliš, z hranice velkého vápna ale branku netrefil. To ševci se konečně dočkali! Po rohovém kopu se míč ve skrumáži odrazil k Marko Jordanovi, jenž zajistil žlutým barvám vyrovnání – 1:1. Jakoby paradoxně právě vyrovnávací branka probudila hostující Spartu a dobrých 10 minut držela zlínské v hlubokém obranném bloku. Po hříchu si ale nedokázala vytvořit gólovou příležitost.

Naopak nabídla Zlínu disciplínu, kterou tak dobře ovládá – rychlý brejk. Vukadinovič se řítil společně s Jordanem na jediného obránce, ten ovšem parádně vystihl Vukadinovičův úmysl a míč dokázal dostat na rohový kop. Posledních 15 minut patřilo jednoznačně domácím, kteří odmítali prodloužení. Matějov nejprve našel milimetrovým pasem Vukadinoviče, který se ale šance zalekl a Millera z bezprostřední blízkosti nepřekonal.

Stejně dopadl Holík o pár minut později po nepřesné hlavičce. A když v tisíciprocentní šanci selhal Matějov a chvíli po něm z velkého vápna mířil vedle Lukáš Holík, šlo se do prodloužení. V něm se probíjel do nadějné akce hostující Holzer, ale obrana domácích jej na poslední chvíli zpacifikovala. Přesně ve 100. minutě vyrazil Dostál balon před úplně osamoceného Kadlece, který ovšem zcela nepochopitelně z pár metrů trefil jen tyč!

A Sparta po zásluze pykala. Na konci první části nastavení po Holíkově centru trknul do míče hlavou střídající Haris Harba a rozveselil téměř 5 000 fanoušků domácích – 2:1. A s hosty bylo ještě mnohem hůře. Mareček zahrál ve vápně rukou, čímž nechtěně zajistil Zlínu penaltu a navíc uviděl druhou žlutou kartu a šel do sprch. Pokutový kop proměnil Vukadin Vukadinovič a bylo hotovo – 3:1.

Oslabená Sparta již neměla síly ani na závěrečný nápor, naopak v poslední minutě ještě mohla inkasovat – Róbert Matějov chtěl nabídnutou penaltu proměnit ve stylu á la Antonín Panenka, Miller však jeho úmysl vystihl a zabránil tak ještě většímu rozdílu ve skóre. Zlín tedy zvítězil 3:1. A nutno podotknout, že zcela po zásluze.

Fastav Zlín – Sparta Praha 3:1 po prodl. (1:1, 0:1)
Branky: 52. Jordan, 105. Harba, 112. V. Vukadinovič z pen. – 18. Pulkrab. Rozhodčí: Berka – Pospíšil, Dobrovolný. ŽK: Jordan – Köstl, Mareček. ČK: 111. Mareček. Diváci: 4485.