Sparta odvolala trenéra Ščasného

Trpělivost přetekla. Po včerejší ostudě v derby pražských S vedení Sparty odvolalo kouče Zdeňka Ščasného. Vedením mužstva byli dočasně pověřeni stávající asistenti Stanislav Hejkal, David Holoubek a Zdeněk Svoboda. Jméno nového šéfa střídačky Letenských zatím oznámeno nebylo.


Již po včerejší prohře 0:2 se Slavií leccos směřovalo k tomu, že působení Zdeňka Ščasného v roli kouče Sparty se chýlí ke konci. Sám trenér naznačil, že zřejmě bude nutné vyvodit zodpovědnost. „Sedneme si s vedením a společně vyvodíme důsledky. Nejsem člověk, který by se držel křesla za každou cenu,“ uvedl bezprostředně po utkání.

V ranních hodinách se Ščasný skutečně s vedením sešel a dohodl na ukončení spolupráce. 59letý kouč vedl Spartu od dubna 2015. Největšího úspěchu dosáhl v Evropské lize, kde s mužstvem dokráčel až do čtvrtfinále. Ligový titul ovšem nezískal, Sparťané skončili druzí za rivalem z Plzně. Letošní sezona je zatím velkým trápením. Mužstvo se krčí na 4. příčce s bilancí 4 výher, 3 remíz a jedné porážky.

Ščasného nástupce? Zatím zahalen rouškou tajemství.

Foto: sparta.cz


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Sparta odvolala trenéra Ščasného

Komentáře nejsou povoleny.