Souhrn 13. kola španělské ligy

Po týdnu tady opět máme další zápasy španělské ligy.

Levante – Betis 0:1 (0:1)

Branky: 4. R. Castro

Levante nacházející se v sestupovém pásmu určitě se chtělo dostat z něho ven, v cestě stál Betis okupující střed tabulky. Hned v úvodu na sebe upozornil Ruben Castro. Zpoza rohu vystřelil a nedal šanci brankáři – 0:1. O pár minutek později mohlo být srovnáno, jen kdyby Verza, který zkoušel lobem dostat míč za čáru, netrefil levou tyč a dorážející Deyverson břevno. Stejně jako Verza zkusil Castro překonat gólmana, ale ten byl v pohotovosti a nepřipustil, že by si se skóre mělo měnit. Pokud je v tomto zápasu někdo smolařem, tak určitě to bude Deyverson. V úvodu spálil šanci, když mohl dát gól do prázdné brány a v druhé půli centr nastřelil jen do břevna. Zápas skončil výsledkem 0:1, kdyby se ale trefil Deyverson, mohl se zápas vyvíjet jinak.

Barcelona – Real Sociedad 4:0 (2:0)

Branky: 22. a 53. Neymar, 41. Suarez, 90+1. Messi

Máme tady první ze série sobotních zápasů a to souboj Barcelony a Realu Sociedad. Prvních pár minut se nic zajímavého nestalo, krom ofsajdů a nepřesných šancí. Blízko k otevření skóre byl Andrés Iniesta, jenž trefil jen pravou tyč. Poté se zrodila šance, po které se zrodil gól. Dani Alves nahrál do běhu Neymarovi a ten ranou perfektně trefil horní část branky – 1:0. Od 30. minuty se akorát kopaly rohové kopy, ale Dani Alves nacentroval a ve vzduchu kopl a trefil místo vedle brankáře – 2:0. Po přestávce se opět rozehrála hra a tabule ukázovala už 3:0. Jeremy Mathieu vyslal přihrávku na Neymara a ve vápně střelou k tyči se nemýlil – 3:0. V nastaveném času se ukázalo, že chemie mezi Messim – Suarézem – Neymarem funguje skvěle, protože tito tři si vyměnili přihrávky a míč a první jmenovaný doklidil balón do sítě – 4:0. Katalánci si výhrou upevnili vedení před Atléticem a vedou o 4 body.

Atletico Madrid – Espanyol 1:0 (1:0)

Branky. 3. Griezmann

Druhé Atlético přivítalo na své půdě Espanyol, které se krčí někde za 10. místem ligové tabulky. Úvod patřil favoritu zápasu – Atléticu, už v 3. minutě se zrodil gólová situace. Óliver Torres ve vápně našel Griezmanna a ten s notnou dávkou štestí překonal brankáře – 1:0. Tiago si v první půli v souboji s Asensiem přivodil zlomeninu holenní kosti, ta ho může ze hry vyřadit na 3-5 měsíců. Obránci by měli umět i útočit, tak zkusil Filipe Luis štěstí a došel až do vápna, kde jeho šance byla zblokovaná. Po přestávce se v obrovské příležitosti objevil Antoine Griezmann, jenž netrefil ideálně míč a napálil jen do brankáře. Pokus omyl, takhle by se dala nazvat možnost zvýšení skóre od Ólivera Torrese, z dálky napálil jen ruce brankáře. Dalším, kdo se pokusil ohrožení branky soupeře byl Griezmann, ten z voleje trefil pouze přítomné diváky. Ani Diego Godin nenašel z hlavičky recept na překonání skvělého Paua v brance RCD. Stejně jako jeho kolegové dopadl tak i Fernando Torres – netrefil bránu. Po chvilce už Koke málem proměnil prokletí, avšak po skvělé přihrávce nastřelil jen tyč. Debut v dresu Atlética si odbyl Thomas Teye a málem si blýskl i gólem, ale brankář si s jeho šancí poradil. Colchoneros zásluhou Griezmanna se stále drží na druhém místě tabulky La Ligy. Atleti můžou být za ten jeden gól rádi, ale mohlo být daleko víc, jen by museli trefovat branku. Další kaňkou na vítězství Atletů je zranění Tiaga, které může výrazně ovlivnit jejich hru.

Malaga – Granada 2:2 (1:0)

Branky: 45. Charles, 57. Fornals – 83. El Arabi, 86. Rochina

Na stadiónu La Rosaleda se potkaly týmy, které se letos spíš trápí – Malaga a Granada. Úvod nenabídl moc pěkný fotbal, bylo k vidění pouze pár zblokovaných šancí a nepřesných rohových kopů. Hráčům domácí se nelíbil nerozhodný stav a tak Charles se hned vrhal do útoku. Šance vychytaná.  Úplně na konci poločasu se přece jen podařilo rozvlnit síť. Povedlo se to domácímu Charlesu Diasovi, který si ve vápně naskočil na centr a uklidil míč – 1:0. V zápase byla vidět i červená karta. Fernando Tissone skočil (podle záběrů spíš omylem) na nohu soupeře a po druhé žluté mohl jít do sprch. Malaga hrála v deseti mužích, jenže i tak přidali druhý gól v zápase. Pablo Farnals si našel odražený míč a s pořádným štestí to byl gól – 2:0. Vzápětí mohli hráči Malagy slavit potřetí, kdyby jen Carlos ve skvělé šanci trefil branku. Stejně jako při prvním gólu Malagy, tak i Granada snižuje hlavičkou El Arabiho – 2:1. Granada dokázala přesilovku ještě jednou využít a 4 minuty před koncem byl už stav srovnaný. Kdo si myslel, že duel bude záležitostí Malagy, tak se mýlil. I přesto, že dali v 10 lidech gól na 2:0 neznamená, že mají výhru jistou. Malaga se výhrou modla odpoutat ze sestupového pásma, ale remíza moc nepomohla, páč všechny 3 poslední kluby mají shodně 10 bodů.

Las Palmas – Deportivo 0:2 (0:1)

Branky: 19. Simon (vl.), 90+1. Perez

Deportivu se v poslední době neskutečně daří a zjistil to i předposlední klub tabulky Las Palmas. Nerozhodný stav zlomil po čtvrthodině veterán Cani s tečí branícího Simona – 0:1. Las Palmas ve snaze se odpoutat ze sestupových vod nemohlo najít recept na připraveného Luxe. Lucas Perez se dostal do takové šance, že před ním byl jen brankář, ten míč zpomalil, ale Lucas stále měl míč, ale dobíhající obrana stihla nebezpečí odvrátit. Fajr se objevil v podobné situaci jako jeho kolega předtím, háček byl v tom, že jeho přihrávka na Lucase byla gólová – 0:2. Zápas byl velmi skromný na šance, ale Deportivo je dokázalo proměnit v gólové.

Celta Vigo – Gijon 2:1 (1:0)

Branky: 15. Orellana, 84. Nolito – 65. Castro

Celta Vigo je jednoznačně největší překvapení tohoto ročníku, když se drží kolem 4. místa a za sebou nechává týmy jako Valencia, Sevilla, Bilbao a podobně. Bongonda před brankářem ve skluzu našel doklepávájícího Orellanu – 1:0. Bongonda jako strůjce další akce, jenže skončila v náručí Cuellara. Mohlo být srovnáno, jen kdyby střílející hráč nestál v ofsajdu. Cuellar neměl moc práce se šancemi útočníků, všechny končily v jeho náručí. Školáckou chybu udělal brankář Alvarez, nahrál Castrovi a ten už je trefil odkrytou branku – 1:1. Alvarez nebyl jediný chybující brankář mače, Cuellar místo toho aby vystřelil pryč z vápna, trefil jen Nolito a od něho se míč odrazil do sítě – 2:1. Jednu gól v zápase už měl, druhý chtěl přidat – řeč je o Nolitovi, jeho pokus, ale zvýšení nepřineslo. Celta dál pokračuje ve skvělé formě, otázka jak dlouho jí vydrží.