Souhrn 13. kola Bundesligy: Bayern dál nahání vedoucí Lipsko

Německá Bundesliga má za sebou 13. kolo a i po něm vede ligu nováček z Lipska, kterého následuje mistrovský Bayern. Na druhém konci tabulky přišly důležité výhry pro Werder či Hamburk.

Prvním zápasem kola byl páteční souboj Mainz a Bayernu a byli to domácí, kteří šli překvapivě do vedení, když už ve 4. minutě Neuera překonal Cordoba. Mohuči ale radost dlouho nevydržela, o čtyři minuty později uvolnil Robben Lewandowskiho a polský kanonýr srovnal. Ve 21. minutě už Bayern vedl, tentokrát se Arjen Robben sám ujmul role střelce a hlavou se trefil do protipohybu gólmana Lossla. Dlouho pak platil stav 2:1 pro hosty, jejich vedení nakonec ještě pojistil Lewandowski, který se prosadil po precizně zahraném přímém kopu. Bayern se tak alespoň do soboty bodově dotáhl na první Lipsko.

Do Wolfsburgu zavítala berlínská Hertha a v úvodních minutách to nevypadalo, že potvrdí svou dobrou formu. Domácí totiž do vedení poslal Mayoral. Hertha díky přímému kopu Plattenhardta dokázala odpovědět, za chvíli už ale opět prohrávala. Seguin si zaběhl za obranu a Jarstein podruhé lovil míč ze sítě. Hosté se ale nevzdali a v druhé půli opět srovnali. Za vápnem napřáhl střídající Esswein a byl z toho krásný vyrovnávací gól. Zápas už se pomalu chýlil ke konci, ale na diváky stále čekalo velké drama. Nejdříve byl vyloučen domácí Seguin, který uviděl po stažení Kaloua druhou žlutou kartu a v nastavení právě Kalou rozhodl o vítězství Herthy, když proměnil penaltu za faul na Plattenhardta.

Leverkusenu se představil Freiburg a očekávalo se vítězství domácích. Tyto plány ale po půlhodině hry značně naboural hostující Haberer, když se prosadil po rohu Grifa. Freiburg držel vedení do 60. minuty, kdy za Leverkusen srovnal Calhanoglu. V 88. minutě pak dostali domácí výhodu pokutového kopu za faul Buluta na Wendella. Touto příležitostí ale Chicharito pohrdl a trefil pouze brankáře Schwolowa. Leverkusen tak remizoval s Freiburgem 1:1.

Kdo čekal od zápasu Hoffenheimu s Kolínem nad Rýnem vyrovnanou záležitost, tak se pořádně mýlil. Domácí šli do vedení už v 8. minutě, Hubnerovu hlavičku sice zastavilo břevno, ale Wagnerova dorážka už byla úspěšná. Navýšení vedení pak přišlo pět minut před pauzou, Amiri našel Toljana, který si poradil s dotírajícím obráncem a následně i s gólmanem Kesslerem. Třetí branka padla v 67. minutě, jejím autorem byl dvougólový Wagner. A zkázu hostů dokonal v 89. minutě Uth, který využil přihrávky Toljana.

Do Dortmundu přijel M’Gladbach, ale vzdorovat domácím dlouho nevydržel. Přitom se hosté už v 6. minutě ujali vedení, z hranice vápna přesně zamířil Raffael. Dortmundu ale stačila pouhá minuta na vyrovnání, po spolupráci Reus – Aubameyang se prosadil druhý jmenovaný. Následoval gól Piszczeka z 15. minuty a domácí už vedli. V druhé půli pak neponechali nic náhodě a přidali další dvě branky, o které se postaral Dembele a opět Aubameyang. Zápas dvou Borussií tak vyzněl výrazně lépe pro Dortmund.

V Brémách se hrála důležitá záchranářská bitva, ve které Werder vyzval Ingolstadt. Do 24. minuty se hrálo bez branek, pak ale z pravé strany nacentroval domácí Bartels a toho využil Kruse, který skóroval. Ingolstadt si vyrovnání nechal na druhý poločas, když se z přímého kopu nádherně trefil Suttner. Nerozhodný stav ale hosté neudrželi, v 76. minutě se na malém vápně k míči dostal Bartels a zařídil pro Werder tři body za výhru 2:1.

První Lipsko čekal zápas proti Schalke a těžko si domácí mohli přát lepší začátek. Už ve 2. minutě totiž kopali penaltu, kterou bezpečně proměnil Werner. Hosté srovnali po půlhodině, kdy Gulacsi vyrazil Goretzkův pokus pouze ke Kolasinacovi a ten se zblízka nemýlil. Bohužel pro Schalke Kolasinac skóroval ještě jednou, tentokrát ale do vlastní sítě. Ve 47. minutě přizvedl přímý kop Lipska a překonal vlastního brankáře. Lipsko tak i po 13. kole vede tabulku o tři body.

Darmstadtu nastoupil Hamburk a oběma týmům šlo o body v boji o záchranu. A byli to hosté, kdo se ujal vedení, když Kostičův centr dopravil hlavou do sítě Gregoritsch. Hamburk držel těsné vedení a v 90. minutě ho ještě pojistil díky Ostrzolkovi, který svým prvním gólem v Bundeslize definitivně zlomil odpor Darmstadtu.

AKTUALIZACE: Pátý prohraný zápas v řadě stál místo trenéra Norberta Meiera a sportovního ředitele Holgera Facha. Tým provizorně převezme trenér mládeže Ramon Berndroth. Na místo nového kouče pak média favorizují Bruna Labbadiu anebo Kostu Runjaiće.

Celé kolo uzavřel zápas Augsburgu proti Frankfurtu, který v této sezoně překvapivě bojuje o pohárové příčky. Eintracht šel do vedení v 11. minutě, to Meier sklepl na hranici vápna míč Hrgotovi a ten přízemní ranou překonal Hitze. Domácí si to ale nenechali líbit a v 34. minutě vyrovnali. Odražený míč si po rohu našel Ji Dong-Won a skákající balon napálil do sítě. Zajistil tak, že se oba týmy rozešly smírně 1:1.