Šok pro Brazílii – na Copa América končí ve skupině!

Brazilským fotbalistům se přezdívá míčoví kouzelníci. O tom zcela jistě není žádná debata. Avšak Copa América, neboli světový šampionát Ameriky, tohle tvrzení popírají. Skupina B, ve které hráli pro ně měla být malinou, avšak bohužel pro kanárky přišla ledová sprcha. Utkali se s týmem z Peru a prohráli 0:1. Ne, že by hráli špatně, nicméně hru ovlivnila branka, jenž byla více než sporná. Střídající Ruidíaz v 76. minutě reagoval na centr z pravé strany a vsítil jediný gól zápasu. Avšak do Brazílie jako když střelí. Brankář vypálil směrem k rozhodčím a vehementně ukazoval, že se jednalo o ruku.

Bohužel ze záběru to není úplně prokazatelné. Dlouhé minuty posléze se rozhodčí radili. Brazilcům protesty nepomohly, arbitři branku uznali. Po zápase z Brazilců čišelo obrovské rozčarování a smutek. Trenér Dunga podotkl, že fanoušci viděli, jakým způsobem byla Brazílie vyřazena – rukou. Brazílii to však na Copa América vůbec nešlo. Porazili sice Haiti, kterému vsítili sedm zásahů, ale s Ekvádorem bezbrankově remizovali, takže nebyli v úplně dobré situaci