Smrtelný útok. Trojice nejofenzivnějších celků v TOP ligách


Fungující útok, to je základ každého kvalitního celku. Bez něj by to prostě nešlo. Obrana může být sebelepší, ale když nepadají góly, je to problém. Zrovna tato trojice z TOP evropských lig ale žádné svízele s ofenzivou nemají, protože nosí nálepku nejgólovějších celků. O koho jde?

AS Monaco, 64 branek

Francouzský celek bojuje o vítězství v lize a k tomu mu pomáhá znovu vzkříšený Radamel Falcao, který má na kontě 12 branek po pouhých 15 odehraných zápasech. Daří se i Valere Germainovi, a když k tomu přičteme fungující zálohu, kde září především mladíček Thoma Lemar, máme z AS nejlépe střílející celek TOP lig.

Liverpool, 51 branek

S Jürgennem Kloppem přišlo obnovení Liverpoolského trendu bojovat o přední příčky tabulky Premier League. A může znovu za to parádní útok. Liverpool je sice čtvrtý a na první Chelsea ztrácí deset bodů, ale za to prakticky může obrana, která je s 27 inkasovanými góly průměrná.  Daří se především Sadio Manému, který se chlubí devíti ligovými brankami. Jen o jednu branku za ním zaostává záložník Roberto Firmino.

Barcelona, 51 branek

Do třetice se podíváme na pyrenejský poloostrov. Letos to španělským celkům moc nestřílí a důkazem je „jen“ 48 branek Realu či 51 branek Barcelony. I tak se ale se svým ofenzivním výkonem stále řadí mezi TOP světa. Z toho rovných 15 branek nasázel Lionel Messi, se stejnou produkcí se může chlubit i Suaréz. Ale nic naplat, Barca je na třetí pozici a na první Real, který má zápas k dobru, ztrácí dva body.

Pro srovnání se můžete podívat i na loňský článek věnující se produktivitě jednotlivých střelců

 Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup