Skalák a Pavelka! Vrba nominoval dva nováčky


Trenér české fotbalové reprezentace Pavel Vrba nominoval na zářijové zápasy kvalifikace mistrovství Evropy s Kazachstánem a v Lotyšsku dva talenty z české ligy – mladoboleslavského Jiřího Skaláka a libereckého Davida Pavelku.

„Pavelka momentálně táhne Liberec, který je možná největším překvapením ligy, daří se mu i v Evropě. Skalák je zase klíčový hráč Mladé Boleslavi, mluvil jsem o něm i s jejich trenérem, ten můj názor sdílí a doporučil mi ho. Jde o jednoho z mála hráčů v lize, který je schopný obejít obránce v souboji jeden na jednoho, dokáže útočit zprava i zleva,“ uvedl důvody nominace reprezentační kouč.

Oba jsou odchovanci Sparty, za kterou toho však příliš mnoho neodehráli. Spíše hostovali v jiných týmech. Skalák v Ružomberoku, na Slovácku, v Brně, až se nyní uchytil v Mladé Boleslavi. Pavelka hostoval také na Slovácku. V roce 2013 si jej pak koupil severočeský Liberec.

Nominaci reprezentace hodně ovlivnilo zranění klíčových záložníků Tomáše Rosického, Jaroslava Plašila, Václava Pilaře a minulý týden i Lukáše Váchy. Ze záložní řady zbyl pouze Bořek Dočkal. „Nominaci doplní ještě dva hráči, počkáme si na odvetné zápasy Evropské ligy. Jeden z nich bude záložník a druhý levý obránce. Nejvíc se to týká Sparty a Jablonce,“ řekl Vrba na tiskové konferenci v Praze.

S Kazachstánem hrají Češi 3. září v Plzni, v Lotyšsku pak o 3 dny později. Vrbův celek bude hájit postupovou příčku ve skupině A, kde nyní okupuje druhé místo 2 body za Islandem a 3 body před Nizozemskem, se který se utká na úplný závěr kvalifikace.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře: „Skalák a Pavelka! Vrba nominoval dva nováčky

Komentáře nejsou povoleny.

Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com