novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Ševci zdolali Karvinou a vedou ligu! Poznarova zlínská derniéra?

Zlínští fotbalisté jakoby přes kopírák napodobují loňské podzimní tažení a po dnešním vítězství 3:0 nad Karvinou si lebedí na samém výsluní ligové tabulky. Svěřenci Bohumila Páníka dnes opanovali utkání s nováčkem soutěže. Zápas byl velmi pravděpodobně derniérou pro kapitána ševců Tomáše Poznara, který míří do Liberce.

Přitom aktivněji začali hosté, když ve 2. minutě po rohovém kopu prodloužil Voltr míč na Jurču, který jen tak tak že nedosáhl na míč, který by jinak usměrňoval do branky. O deset minut později paradoxně Zlín málem inkasoval po vlastní standardce, po jejíž nepovedené rozehře se balon dostal po ose Jurčo-Janečka až k Voltrovi, který zakončil jen těsně mimo.

Poté se domácí přece jen probudili. Akce táhli především přes pravý kraj hřiště, kde dominoval rychlík Vukadinovič. Srbská ofenzivní štika se pak sama dostala do šance, ovšem z otočky pálila jen pár decimetrů vedle Laštůvkovy svatyně.

Ve 30. minutě se domácí za zvýšenou aktivitu dočkali odměny. Holík ve vápně nadvakrát propasíroval míč na Dameho Diopa, který chladnokrevně zavěsil – 1:0. Ihned po následné rozehrávce domácí vysunutým presinkem donutili hosty k chybě, z následné akce ovšem vytěžili pouze rohový kop.

Závěr poločasu ještě přinesl vzruch na obou stranách. Nejprve se do odraženého míče opřel Šisler, jenž těsně minul růžek Dostálovy branky. Na druhé straně chyboval Laštůvka, Jugas ovšem svou hlavičku poslal nad.

Začátek druhé půle patřil zlínským borcům, kteří chtěli za každou cenu navýšit skóre, Živuličova hlavička ovšem přesná nebyla. A tak to vzal na sebe opět Diop, který před vápnem přebral balón, kličkou přelstil obránce Karviné a přeloboval vyběhnuvšího Laštůvku – 2:0!

Karviná vrhla vše do útoku, ovšem její snaha končila většinou nedorozuměním ve vápně domácích, kteří tak bez větších obtíží přestáli optický tlak hostů, a naopak hrozili z brejků, které táhl především aktivní Vukadinovič, ani po jednom z jeho průniků z toho ovšem nebyl žádný větší vzruch.

V 77. minutě ovšem Zlín z protiútoku dokázal vytěžit branku. Hosté zaspali ve středu pole a poslali ševce do přečíslení. Marko Jordan pak předložil pocukrovanou přihrávku Holíkovi, který se tváří v tvář Laštůvkovi nemýlil – 3:0.

V 81. minutě pak za velkých ovací tribun opouštěl hřiště Tomáš Poznar, pro něhož to zřejmě na nějakou dobu bylo poslední představení v dresu Zlína. A jeho nový zaměstnavatel? Zdá se, že přestup do Plzně definitivně padl, velmi pravděpodobně se Poznar přesune do Liberce.

„Zatím nic přesně nevím. Ale jsou náznaky, že něco dopadlo. Asi se budu přesouvat. Bohužel ve Zlíně nehrajeme evropské poháry. Takže to bude v tomto směru do lepšího. Jsem velký Zlíňák, tým šlape dobře. Ale dozrál čas, kdy je přestup asi to nejlepší řešení,“ prohlásil pracovitý habán v rozhovoru pro isport.cz.
    Nic na tom ovšem nemění fakt, že díky vyššímu počtu vstřelených branek Zlín vévodí celé lize. Vydrží mu to i po derby se Slováckem?