novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Rušné derby Severu: Tříminutový Baroš, zahozená penalta i berle na hřišti

Pětačtyřicáté derby mezi Jabloncem a Libercem, v 14.kole ePojištění ligy, dnes skončilo vysokou výhrou domácích 3:0. Průběh zápasu takovému výsledku neodpovídá, oba týmy měly mnoho šancí, Jablonec ale byl efektivnější. Liberec nedokázal proměnit ani penaltu, kterou Bartlovi ve 39. minutě gólman Hrubý chytil.

Od začátku to byl zápas nahoru dolů. Liberec musel nuceně střídat už ve třetí minutě, zranila se totiž největší hvězda Milan Baroš. Do hry tak musel Markovič. Více ze hry měl zpočátku Jablonec, hned ve druhé minutě překopl ve velké šanci Mehanovič. O deset minut později zahrozil i Liberec, kdy z malého vápna hlavičkoval Navrátil, míč se ale mezi tři tyče nevešel.

O rozruch se po půlhodině postaral jeden z domácích fanoušků. Hostující Karafiát se chystal pod domácím kotlem rozehrát rohový kop, když k němu přilétla berle a jen o kousek ho minula. Útok pak střídal útok, zlom ale přišel sedm minut před půlí, kdy Kubista nedovoleně zastavil Markoviče – penalta. K té se postavil Bartl, jeho střelu ale vystihl Hrubý. Navíc už v nastavení šel Jablonec do brejku, Tecl se na pravé straně uvolnil a poslal míč pod břevno – 1:0. Liberec přitom závěrečné minuty ovládal. Z této rány se už ale nevzpamatoval.

Navíc hned zkraje druhé půle to bylo o dvě branky. Bartl poslal špatnou přihrávku, míč se dostal k rozběhnutému Mihálikovi a ten poslal míč od břevno do brány. Pro Liberec to byla rána, ale nevzdával se. Měl i šance, jenže je vidět, že má velké problémy se střílením branek. A tak se znovu prosadili domácí. Pokorný na půlce promáchl míč a Tecl se řítil sám na bránu – 3:0. Pak už bylo jasno, a i když Liberečtí dále útočili, Jablonec podnikal rychlé kontry. Kalich hořkosti si hosté vypili až do dna. V 79. minutě zbytečně na půlce fauloval Coufal, a protože už jednu žlutou měl, musel pod sprchy.

Zápas se pak spíš dohrával, oba týmy už se viděly v kabinách, Slovan, aby to měl za sebou a Jablonec, aby mohl slavit.

FK Jablonec – Slovan Liberec 3:0 (1:0)

Branky: 45. a 61. Tecl, 47. Mihálik.
    ŽK: 34. Mehanovič – 51. Coufal, 81. Vůch. ČK: 79. Coufal. Rozhodčí: Hrubeš – Nádvorník, Peřina.

FK Jablonec: Hrubý – Masopust, V. Kubista, Hübschman, Hybš – Pospíšil (75. Trávník), Jiráček – Tecl, Mehanovič (46. Mihálik), Matěj Hanousek – Doležal.
    FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Latka, Pokorný, Sýkora – Karafiát, Breite – Bartl (86. Bartošák), Ševčík, Navrátil (46. Vůch) – Baroš (5. Markovič).