Ruská media velebí po čtvrtečním výkonu hráče Sparty


Tržní cena hráčů Krasnodaru je zhruba čtyřikrát vyšší než hodnota sparťanských fotbalistů. Přesto to včera na Letné vypadalo, jako by odhadci těžce nezvládli svou práci. První kolo play off Evropské ligy mezi Spartou Praha a FK Krasnodar vypadalo naprosto jednoznačně. Ano, navzdory všeobecnému očekávání dominovali domácí.

„Před pokutovým územím soupeře jsme hráli bázlivě, chyběla obvyklá agresivita. Rozčarováním je hra celého týmu,“ nebral si servítky běloruský kouč ve službách Krasnodaru Oleg Konovov v rozhovoru pro sportbox.ru. Skutečně, na hřišti dobrých 75 minut existovalo jediné mužstvo. Pohyb, vysoký pressing, rychlost, to vše bylo jednoznačnou doménou Pražanů.

„Soupeř využíval každé příležitosti k bleskovým průnikům po křídlech, Sparta neváhala prověřit brankáře Dykana i z dálky. Kreativní záložníci Krasnodaru byli nuceni věnovat se obranné činnosti a k tvořivé práci se prakticky nedostali,“ píše list Rossijskaja gazeta. „Krasnodar byl v Praze bezmocný,“  zašel ještě dále Sovětskij sport. „Fanoušci chtěli vidět úplně jiný výkon jednoho z nejfotbalovějších celků Ruska,“ je jasné autorovi článku.

„Statistiky po hodině hry byly strašlivé: 14 střel Sparty proti nule Krasnodaru, na rohy 6:0. Tak Krasnodar zřejmě ještě žádný tým nepřehrával. Proč byla mezi oběma týmy taková propast?“ ptá se komentátor ruského listu, který dodává, že takovým způsobem zřejmě ještě žádný klub nedokázal Krasnodar přehrávat.

Foto: sportovninoviny.cz 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „Ruská media velebí po čtvrtečním výkonu hráče Sparty

Komentáře nejsou povoleny.