Rajnochovo gesto? Jen více takových!


Pohnuly se ledy. O pár čísel, ale pohnuly. Olomoucký kapitán Jan Rajnoch už nemohl dále snášet špinavé nadávky, které se valily na něj i jeho spoluhráče. Po sobotním vítězství nad Jihlavou zahodil stud a obavy, a přestoupil před fanoušky. A pěkně od plic jim sdělil, co si (nejen on) myslí o některých hulvátech na fotbalových stadionech.

„Abychom si nadávali do čur…, to se mi moc nelíbí,“ vylil si srdce do sektoru příznivců Sigmy a ještě dobrých pár minut v podobném duchu pokračoval. Můžete mít na fotbal a jeho „dělníky“ jakýkoliv názor, ale s tímhle prostě nelze než souhlasit. Možná namítnete, že divák si koupí vstupenku a může si dělat a řvát, co chce. To je ostatně nejčastější argument iniciátorů podobných nadávek.

Je ale opravdu správné, byť žijeme v demokratické společnosti, nechat jednotlivce vulgárně hulákat a častovat osobními útoky hráče, kteří v té chvíli dělají svou práci? Copak ti lidé, kteří bezostyšně a pod rouškou anonymity vypouštějí z úst kosočtverce, nikdy neudělali žádnou chybu?

Jistě, fanoušek má na svůj názor právo. A pokud vidí, že hráči na hřišti pochodují bez zájmu jako rekreanti, pískot a nevole se dá pochopit. Nikdy ovšem nesmí nesouhlas přerůst určitou mez. Osobní útoky na jakoukoliv osobu nelze trpět.

Jak tento nešvar ze stadionů vymýtit? Pravomoce pořadatelské služby a samotných klubů jsou v tomto směru zřejmě hodně omezené. Zakročit by tedy měli slušní fanoušci, kteří by měli dát jasně najevo, že tohle trpět nebudou a danému jedinci důrazně doporučit, ať si podobné výlevy odpustí. A také hráči, sami příjemci jedovatých plivanců, si nesmí nechat urážky líbit. Jako to udělal Jan Rajnoch, který svým gestem může inspirovat ostatní kolegy.

Jen houšť. A palec nahoru pro Jana Rajnocha!
foto/video: www.sigmaolomouc.czJak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com