Přízrak ze Zlína se valí dál

Po šesti odehraných kolech 3. místo a zisk 12 bodů. Na příčkách zaručujících evropské poháry byste čekali asi kohokoliv. Ale nováčka ze Zlína? Jen těžko. Před sezonou mužstvo odborníky pasované na jistý sestup se ovšem semklo a šokuje fotbalovou veřejnost. Co víc, výsledky nejsou dílem náhody, získané body naprosto odpovídají předváděné hře. Co stojí za snovým startem „no name“ týmu od řeky Dřevnice?


Bohumil Páník – Když v loňské zimní přestávce přebíral kouč Páník mužstvo po odvolaném svérázovi Martinu Pulpitovi, mnozí si klepali na čelo. Jenže bývalý trenér Olomouce, Baníku Ostrava či polských Lechu Poznań a Pogoń Szczecin zatím ukazuje, že sázka na něj byla trefou do černého. Jeho svěřenci působí na hřišti dynamicky, organizovaně. A herní projev rozhodně není žádná nuda. Verner Lička, předseda Unie českých fotbalových trenérů, dokonce v rozhovoru pro web isport.cz přirovnal Páníka k reprezentačnímu kouči Pavlu Vrbovi. „Patří v oboru mezi naši nejužší špičku, většina z nás by mu mohla závidět,“ prohlásil Lička, který pokračoval: „Je prototypem trenéra, jakým byl Vlasta Mareček a jakým je Pavel Vrba. Ve zlínské hře vidíte Bobův rukopis. Disciplína, taktická vyspělost, vysoký presink, re-presink,“ vyjmenovává Lička kladné body zlínské hry.

Nováčkovská euforie – Je to známý fakt. Tým, který postoupí do nejvyšší soutěže, hraje jako o život. Hráči podávají výkony na hranici svých možností, někteří i za jejich hranicí. To je evidentn také případ FC Fastav Zlín. Z projevu hry Páníkova souboru je znát velké odhodlání a vůle vítězit.

Týmový duch – Stokrát omílané klišé, můžete si říct. Jenomže ve fotbale dlouhodobě platí jasná rovnice – úspěšný je ten, komu to klape. Nejen na hřišti, ale i v kabině. Na zlínské Letné podle všeho funguje správná chemie. Hráči jsou pokorní, přesně vědí, na co mají a co je jejich úkolem. „Víme, kde je naše místo, nehrajeme o titul,“ nepřeceňují své postavení v tabulce sami hráči. Ostatně vedení před sezonou vybíralo posily nejen podle výkonnosti, ale i na základě jejich charakteru.

Sehrané duo – Železník-Poznar. Pokud tyto dva ještě neznáte, měli byste zbystřit. Většinu útočných akcí táhnout právě tihle dva borci. Urostlý dlouhán Poznar sklepává balony, vyhrává souboje a vytváří prostor pro střelecké schopnosti kapitána Železníka, který má na svém kontě již 5 branek! A to hráč s přezdívkou „palič“ sám moc dobře ví, že může být ještě lepší. „Těch branek jsem měl dát daleko víc,“ je sebekritcký Železník.

Los – Jasně, Fastav zatím porážel soupeře, kteří se budou pohybovat v nejlepším případě ve středu tabulky, spíše však v její spodní části. Skalp na hřišti Bohemians 1905, pak doma Jihlava, Baník Ostrava, který má svých problémů dost, a naposledy Brno. Na hřišti Sparty a Boleslavi, tedy pohárových zástupců, bodovat nedokázal a odjel s vysokými prohrami 0:3, respektive 2:5. Na druhou stranu, čtyři výhry už nemohou být náhoda. A věřte, že ševci ještě neřekli poslední slovo.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup
Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com