Premiéra Zlína v EL: S nulou vzadu, ale také s rozpaky

Ševci mají první body z Evropy. V dnešním deštivém utkání s Sheriffem Tiraspol sice nedokázali vsítit branku, zároveň však ani neinkasovali. Jaká byla premiéra Zlína v Evropské lize?

Hrůzostrašný začátek

Zlínští jako by zůstali myšlenkama ještě někde v kabině. V kombinaci s nováčkovskou nervozitou na začátku utkání doslova hořeli. Kdyby nepředvedl v 6. minutě fantastický zákrok Dostál proti Jairo da Silvovi a zlínské hrubice dokázali hosté lépe potrestat, mohlo být po pár minutách vymalováno. Stejně tak úvodní minuty 2. půle se nesly ve znamení rozpačitého výkonu domácích a šancí Tiraspolu.


Jiráček lídrem

Od samého začátku bylo patrné, kdo ve žlutém dresu má pro strach uděláno. Petr Jiráček se zhostil role kapitána s velkou vervou a ukázal, že Zlín v něm bude mít spolehlivou osobnost, která strhne ostatní. Bývalý reprezentant nepanikařil, sbíral míče a distribuoval je spoluhráčům. Několikrát šel navíc úspěšně do skluzu, čímž chtěl mužstvo vyburcovat.

Je kam sáhnout

Výkon zlínských borců měl sice od ideálu daleko, jedno pozitivum je ale jistě vhodné zmínit. Na lavičce sedí borci, kteří jsou schopni změnit dění na hřišti. Střídající Bartošák i Džafič hru Zlína výrazně oživili. Takové „náboje“, jak kouč Páník nazývá vlky číhající mezi náhradníky, Moravané v minulosti neměli.

Herní výkyvy

Jak již bylo psáno, začátky obou poločasů nepotkaly hráče Zlína v ideálním rozpoložení. Naopak jejich závěr snesl přísnější měřítko. Hra překvapivého účastníka Evropské ligy je i vlivem velkých změn v kádru nesourodá, lepší pasáže střídají výrazně horší, nadějné momenty se misí s nepřesnostmi. Ševci mají stále na čem pracovat.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *