Poznáváme fotbalové stadiony – FC Vysočina Jihlava a její Stadion v Jiráskově ulici

V Kraji Vysočina nepůsobí mnoho sportovně úspěšných mužstev. Se stále zvedající se úrovní nejvyšší fotbalové soutěže HET ligy však mohou být místní hrdí, že se mezi šestnácti fotbalovými celky drží i FC Vysočina Jihlava. Největší hvězdy soutěže jako jsou Tomáš Rosický, Danny nebo Halil Altintop se tak mohou představit divákům na Stadionu v Jiráskově ulici a o něm bude dneska řeč.

Na pozemku, který koupil tehdejší fotbalobvý oddíl ZSJ Jihlava, započala stavba stadionu v září 1951. Slavnostně byl otevřen v roce 1955 při příležitosti Spartakiády.

Poslední úpravy stadionu se datují do roku 2006, kdy došlo ke stavbě severní tribuny a k odstranění atletické dráhy. Nyní je stadion používán pouze pro fotbalové zápasy týmu FC Vysočina Jihlava.


Současná kapacita stadionu je 4132 diváků, což je nejméně ze všech prvoligových mužstev.

V roce 1999 stadion hostil Mistrovství Evropy ve fotbale hráčů do 16 let a v roce 2011 se tu hrálo finále ligového poháru mezi týmy SK Sigma Olomouc a FK Mladá Boleslav, které vyhráli Středočeši až na penalty.

V Jihlavě si dokonce pohrávají s myšlenkou na to, že by se areál stadionu proměnil v jakési komunitní centrum. Stavbu nové tribuny pro 3000 diváků – včetně sektoru pro 500 hostujících fanoušků. To vše by vedení klubu rádo spojilo s výstavbou komunitního bydlení pro seniory s pečovatelskou službou a startovacích bytů pro sociální účely.

Takhle by mohl stadion v budoucnu vypadat.

Zatím to však vypadá, že si budou pouze muset počkat. Přednost dostala hokejová hala.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *