Penalta na Slavii? Podle komise rozhodčích nebyla odpískána správně

Velký rozruch v sobotním malém pražském derby vzbudila situace z 89. minuty. Do souboje ve vápně Bohemians šel hostující Havel s Mešanovičem. Slávistický hráč šel pak k zemi, ale píšťalka rozhodčího Jílka se neozvala. A podle komise rozhodčích správně.

A jaké je zhodnocení této situace rozhodcovskou komisí? „Komise dospěla k názoru, že rozhodčí Jílek posoudil tuto situaci správně a nenařídil pokutový kop, neboť bránící a útočící hráč se drželi vzájemně,“ stojí v komuniké ze 7. listopadu.

Ve 13. kole ePojištění ligy také padl gól z ofsajdu. Stalo se v utkání Zlín – Brno, kdy hostující Škoda v 70. minutě snižoval na 2:1. Podle komise rozhodčích ale proti pravidlům. Asistent rozhodčího Pavel Peřina si tak jedno utkání odpočine.

Hodně emocí vzbudila také situace ve druhé lize. Do Sokolova přijel ostravský Baník. Urodila se bezbranková remíza, i když Baník jeden gól vstřelil. Jenže z ofsajdu, jak signalizovala i asistentka Ratajová. Ostravští se na ni sice hodně zlobili, podle komise rozhodčích ale byl ofsajd odmáván správně.

Ratajová se přitom v tomto kole vrátila po trestu za neodmávaný ofsajd v utkání Brno – Sparta, díky kterému domácí těsně před koncem zápasu vyrovnali na 3:3.