Ostuda fotbalu, sudí obral Spartu o regulerní gól!

První zápas ve skupině Evropské ligy měl pro pražskou Spartu hořkou příchuť. Na hřišti Asteras Tripolis remizovala 1:1, ovšem v poslední minutě ji chorvatský sudí Strahonja nesmyslně okradl o regulérní gól. Po dobře zahraném rohovém kopu se prodloužený míč dostal k úplně volnému Lafatovi, který měl před sebou prázdnou branku. Hlavou trknul míč, který skončil až v síti a mohl se jít se spoluhráči radovat.


Jenomže veselé křepčení netrvalo dlouho. Rozhodčí branku neuznal pro faul, který viděl snad jen on. Kouč Letenských Zdeněk Ščasný po utkání uvedl, že někteří jeho řečtí přátelé ho na možné problémy s chorvatskými sudími upozorňovali. „A ono se to naplnilo! Zoufalství, ostuda fotbalu! Dva regulérní góly nám ukradl,“ narážel také na Jiráčkův údajný ofsajd v první půli v rozhovoru pro web sport.cz.

„Přišel za mnou sám brankář soupeře, že v inkriminovaném souboji vůbec nebyl! A nebyly to jediné chyby rozhodčích. V těžkém evropském zápase neuznat dvě branky, to jen tedy něco…“ pokračoval Ščasný, který byl ovšem také kritický do vlastních řad, neboť zejména začátky obou poločasů byly ze strany Sparty špatné. „Co špatné, katastrofální! Hrůza. Prvních pět balonů jsme odevzdali jako děti soupeři, jako bychom byli na hotelu a ještě spali.“

„Vůbec nevím, co rozhodčí písknul. Stál jsem u brankáře, Bořek (Dočkal) kopnul roh, gólman do mě strčil, já udělal dva kroky dopředu, Keny (Fatai) to prodloužil, Lafi dal gól, pět vteřin a rozhodčí písknul faul. Ptali jsme se ho, co písknul, a nic neřekl. Nevím, co k tomu říct. Já tam žádný faul neviděl, rozhodčí jo…“ smutnil i Ladislav Krejčí pro isport.cz.

Otázkou zůstává, jestli za krpami sudích stojí omyl, na který má každý člověk právo, nebo vyšší moc. Každopádně nad okolnostmi utkání zůstává rozum stát.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup