novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Olomoucká Sigma nadělila búra a vede tabulku!

Ústečtí se táhli k zápasu Fortuna národní ligy přes celou republiku, přesněji 366 kilometrů a rozhodně si nepředstavovali, že na horké půdě v Olomouci dostanou zadarmo. Otázkou je spíše, zdali nezůstali během zápasu ještě na D1. Částečnou výmluvou je to, že svěřenci Skály se museli obejít bez pětice hráčů, kteří z důvodů zranění vůbec neodcestovali k zápasu. Hanáci doma ještě neprohráli a prezentují se skórem 9:3. Naposledy však ztratili body minulý týden ve Frýdku, a tak vše velilo zvítězit. Hosté posilnění domácí výhrou nad Vansdorfem okupovali před zápasem střed tabulky, ovšem nadupaný střed tabulky neradno podceňovat, proto se každý bod bude hodit.

Olomouc do zápasu vletěla jako po dvou drincích Red Bullu a podle očekávání jako favorit, což podtrhl již v 8. minutě hry Jakub Plšek, jenž dostal přihrávku od Falty a do poloprázdné branky neměl problém doklepnout. V 15. minutě už domácí museli opravovat tabuli podruhé. Tomáš Chorý zpoza šestnáctky napřáhl a brankář Tvrdoň zůstal v pozici odpovídající jeho jménu 2-0. Odehrával se na druhou národní ligu poměrně kvalitní fotbal, nutno podotknout, že na tom měl největší zásluhu domácí mančaft, jenže další šance zůstavali vníveč. Až ve 45. minutě si vzpomněl Tomáš Chorý na výrok Csaplára, že vést v poločase 2-0 je to nejhorší, a tak po geniálním rozebrání obrany svítila v Olomouci trojka. Chorý si ještě před zápasem vysloužil nominaci do U 21 lvíčat a Vítěslav Lavička si dnes musel mnout ruce, protože Chorého dnes bylo plné hřiště.

Po přestávce našel Petr aktivního Plška, ten ale napálil pouze břevno. O pár minut později už Falta trefil zařízení 4-0. Pomyslný hřebíček do rakve přitloukl již v 60. minutě Jakub Plšek, který skóroval dalším gólem z kategorie jednoduchých. Byla to pro Plška 8. soutěžní branka, kterou se dotáhl na Jakubova z Varnsdorfu. Poslední půlhodinka už se dohrávala spíše z povinnosti, domácí si tedy připisují další 3 důležité body do tabulky a odskakují Baníku, který svůj zápas odehraje o víkendu