novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Olomouc zahalila mlha. Zlín v ní uhrál s Kodaní remízu

Ševci se začínají v Evropě pomalinku otrkávat. Ve včerejším utkání, které opět sehráli v olomouckém azylu, vyválčili remízu s favorizovanou Kodaní, a to mohli ještě litovat, že nebrali všechny body – měli k nim totiž blíže než několikanásobný dánský mistr. Utkání bylo kvůli mlze v 72. minutě přerušeno, nakonec se ale dohrálo.

Když v 11. minutě senegalský útočník Dame Diop usměrnil Ekpaiův centr za záda gólmana Andersena, propukly na Andrově stadionu bouřlivé ovace. Ševci vstřelili historicky první branku v Evropské lize a šli do vedení. Kdyby o chvíli později Ekpai z úhlu trochu lépe zamířil poté, co Jiráčkovu šikovnou střelu Andersen vyrazil , mohlo být ještě veseleji.

Namísto toho přišlo vyrovnání. Domácí obrana totálně selhala, když vytvořila dálnici pro Matiče, který posunul míč Ankersenovi, jenž z pravé strany nedal Zlámalovi šanci. Mýlil se ten, kdo čekal, že Kodaň nováčka soutěže po vyrovnávacím gólu zmáčkne. Její akce byly pomalé a pozvolné, žádné nebezpečné míče se do vápna nedostávaly.

To zhruba ve 30. minutě opět hezky vypálil Jiráček a trefil břevno, byť branka by zřejmě stejně neplatila kvůli útočnému faulu. Blízko vedení byli Zlíňané na konci poločasu, kdy po hezky rozehraném signálu vyskočil Diop a Andersen měl co dělat, aby vytáhl balón na roh.

Také po poločase byli aktivnější žlutomodří. V 57. minutě po Holzerově centru mířil jen kousek vedle aktivní Diop. Domácí ještě vytempovali hru a hrnuli se směřem dopředu. Jejich snažení ovšem v 72. minutě přerušila mlha a už to vypadalo, že se v Olomouci nedohraje. Po deseti minutách ale hráči na pokyn sudího vyšli z kabiny a pokračovali ve hře.

Chvíli nato šel Vukadinovič ze strany sám na Andersena, prostřelil jej mezi nohy, avšak míč neměl dostatečnou rychlost a za čáru nedoputoval. Žádný větší vzruch poté již nenastal, a tak se obě mužstva rozešla smírně 1:1.