Nejstarší slovenský fotbalový klub ukončil turné po České republice a chce se zachránit

Nováček nejvyšší slovenské fotbalové soutěže Tatran Prešov absolvoval soustředění v České republice se střídavými výsledky. V Neratovicích prohrál nejstarší slovenský klub z Prešova s českým prvoligovým týmem FK Jablonec 0:3 a podobnou porážku si museli borci z Prešova zkousnout i při prvním klání tradičního Ministerského poháru v Čelákovicích, kde Prešov prohrál 0:3 s pražskou Slavií. „Ten zápas mi připomínal retro styl a staré časy, kdy Tatran Prešov hrál první federální ligu, stejně jako Slavia,“ nechalo se slyšet hned několik fanoušků fotbalu v Čelákovicích.


Pražská Slavia hrající bez útočníka Škody, který jedná o angažmá v Číně, nakonec Ministerský pohár v Čelákovicích vyhrál před Libercem a právě Tatranem Prešov skončil třetí, když turné po Čechách zakončil vítězstvím 3:0 na FK Příbram, ale je potřeba dodat, že v tu chvíli prvoligová Příbram hrála na dvou frontách. V Čelákovivích o třetí místo s Prešovem a na slavnostech ve Vodňanech s druholigovou Vlašimí, kde také Středočeši prohráli 0:3.

Tatran Prešov se dostal do první slovenské ligy po čtyřech letech téměř zázrakem, jelikož bodově ztrácel na košické kluby Lokomotivu a VSS, ty ale v posledních kolech druhé nejvyšší slovenské soutěže ztrácely body a oběma se jim staly osudovými prohry s Nitrou. Nejstarší slovenský klub Tatran Prešov, založený již roku 1898, závěr 2. slovenské ligy zvládl na výbornou a svěřenci trenéra Vargy mají nyní jediný cíl, zachránit se v nejvyšší slovenské soutěži.

První slovenská liga začíná již 16.7. a v 1. kole vyráží Prešov na horkou půdu do Ružomberoka. Přesto, že pro mnohé pamětníky federálního celku Tatranu Prešov je tento klub spojován s obranou hrou a stylem „prešovský beton“ založený na kvalitní obraně, pamětníci si jistě vzpomenou, že Tatran Prešov ve federální československé lize skončil dvakrát na druhém místě, v roce 1965 za Spartou Praha a roku 1973 za tehdy fenomenálním Spartakem Trnava. V roce 1992 vyhrál Tatran Prešov Slovenský pohár. Nyní jsou jeho cíle skromnější, přestože záchrana ve slovenské nejvyšší soutěži nebude jednoduchá!Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *