novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Najjednoznačnejší zápas Eura skončil šokujúcou remízou

Zázrak zo Saint-Etienne. Aj tak by sa dal nazvať druhý zápas českého výberu na tohtoročnom Eure. Chorváti prvý polčas nie len ovládli, ale doslova zašliapali Česko do zeme. Tí sa nezmohli na jedinú strelu alebo čo i len na pár zmysluplných prihrávok za sebou. Česi pôsobilo ustráchane, ako keby sa zľaklo veľkých mien v zostave súpera.  Famózne pracujúca záloha Chorvátov nedovolila súperovi nič a tak sa len čakalo na gól. K smole Balkáncov však Petra Čecha dokázal prekonať po pekne akcií iba Ivan Perišič. O päť minút mohlo byť pre brankára s helmou a jeho spoluhráčov ešte horšie, tečovaná strela Vidu skončila iba na žrdi.  Chorvátom tak na vyššie vedenie nestačil ani nový rekord histórie Eura- nikto nikdy nevyprodukoval v prvom polčase viac striel ako dnes Chorváti, desať.

A obraz sa príliš nezmenil ani po zmene strán. Česko si síce konečne užilo prítomnosť v blízkosti pokutového územia súpera, ale bolo to len dočasné. Iniciatívu opäť uchopili Balkánci, Rakitič po zaváhaní obrany nezaváhal a zvyšoval už na 2:0. Tesne po ňom ale prišla veľká rana pre vedúce mužstvo- najväčšia hviezda Luka Modrič preventívne striedal. Hoci Mandžukič aj bez jeho prítomnosti mohol sám za tri minúty dať dva góly, Modričova strata narušia celý stred poľa, kde začali zívať obrovské medzery.

Chorvátsku sa to začalo sypať. Šťastnú ruku na striedanie mal Vrba, ktorý poslal na ihrisko Milana Škodu. Na strane Česka tak bol konečne hráč ochotný sa pobiť o výsledok a Chorvátom aj poriadne zatápal.  Rosický dostal trochu miesta, našiel hlavu práve Škodu a doslova z ničoho nič bolo o čo hrať. Česko zdvihlo hlavu a zápas dostal grády. Chorváti smerom dopredu stále vyzerali živo a zastavil ich až najmenej pravdepodobný účastník. Vlastní priaznivci. Tí bez zjavného dôvodu zahádzali plochu svetlicami, vedľa usporiadateľa vybuchla petarda a následne sa fanúšikovia pobili aj medzi sebou. Zápas bol na päť minút prerušený, hrozil jeho koniec, nakoniec ale pokračoval. A šok bol dokonaný- Vida úplne zbytočne zahral rukou vo vápne a ďalší Vrbov žolík Tomáš Necid bombou z penalty pod brvno nezaváhal- 2:2. A v závere to boli Česi, ktorí hýrili aktivitou. Gól už ale nepadol, Česko sa môže radovať zo šokujúceho bodu, vďaka ktorému majú všetko vo vlastných rukách. Chorváti na druhú stranu budú ešte dlho sedieť v šatni a rozmýšľať, ako mohli stratiť tak jednostranný zápas. Navyše budú mať okrem psychického šoku pod sebou časovanú bombu, dá sa očakávať ich podmienečné vylúčenie. A to chorvátski priaznivci nemajú problém niečo podobné zopakovať. Koniec koncov to ukázala už kvalifikácia.