MSFL: SK Prostějov postupuje do druhé ligy!

Ve 28. kole Moravskoslezské fotbalové ligy si Prostějov zajistil první místo v MSFL a postupuje do druhé fotbalové ligy FNL. Ve hře je ale i postup z druhého místa a tudíž i možný postup Uničiva a Vítkovic.

28. kolo MSFL: Prostějov – Zlín „B“ 4:0

Domácí se mohli dostat už ve 4. minutě do vedení. Dostál vyrazil míč jen k nejlepšímu střelci soutěže Kroupovi, který však tentokrát ještě adresoval přihrávku lépe postavenému Fládrovi. Tomu zkazila radost spojnice břevna a tyče, od které se odrazil míč.
Vzápětí byl po dalším Fládrově pokusu blízko doražení míče do sítě Kroupa, Dostál byl ale z brány včas. V 10. minutě už Zlín domácí tlak neustál. Machálek si pohrál se soupeři, zalícil a ránou pod břevno poslal domácí do vedení 1:0. v 15. minutě měli šanci hosté, kdy Kofroň krotil Chwaszczovu hlavičku.

Ve 26. minutě to bylo o dvě branky. Hirsch se z třiceti metrů nádherně opřel do míče a Dostál plachtil vzduchem marně – 2:0. A do půle přišel ještě třetí prostějovský úder, který už naplno rozhodl o osudu zápasu a o tom, že sobotní prostějovská postupová noc bude dlouhá… Machálek obral soupeře o míč, jeho centr nedokázali hosté odvrátit a Nekuda už si před brankou věděl rady – 3:0.

Postup slavilo přes 1100 diváků

Zlín mohl snížit v úvodu druhé půle, kdy Vašulka převzal přihrávku Hradila, jenomže těsně přestřelil. Hosté se neradovali ani po standardce v 50. minutě, kdy ale Prostějovským pořádně zatrnulo, Nekuda si totiž míč málem srazil do vlastní sítě. Pak už Prostějov přece jen kontroloval situaci a přes 1100 diváků odpočítávalo na nějaký čas poslední minuty Prostějova v MSFL.

V 67. minutě je navíc potěšil další gól, Nekuda potrestal sérii nepřesných zákroků defenzivy hostů – 4:0. U tohoto skóre už zůstalo – Prostějov si tak ve 28. kole zajistil postup do FNL!

Sestavy:

1.SK Prostějov: Z. Kofroň – A. Rus , M. Sus , M. Hirsch – T. Langer (69. M. Sečkář) , Z. Fládr , J. Pančochář, T. Machálek , L. Zelenka (79. L. Petržela) – K. Kroupa , P. Nekuda (85. L. Machýnek)

FC FASTAV Zlín B: J. Dostál – D. Petřík , M. Vašulka, O. Bačo, T. Masař (66. P. Červenka) , M. Malenovský, E. Hradil (66. P. Hellebrand) , Š. Chwaszcz, M. Blanař, P. Hlobil (78. J. Kolář ) , M. Malý.