Moravské derby vítěze nepřineslo, Zlín se nadále trápí

Série bez vstřelené branky dnes v moravském derby skončila pro Zlín i Slovácko. Ani jednomu týmu se ovšem nepodařilo zvítězit, a tak průměrné utkání skončilo remízou 1:1. O branky se postarali hostující Navrátil a domácí Beauguel.

Do vedení mohli jít domácí v 11. minutě, když těsně před pokutovým územím fauloval hostující hráč. Exekuci si na sebe vzal Gajič, zvolil razantní střelu, ale branku minul. Za nedlouho udeřilo na druhé straně. Domácí obrana se nedohodla a nechala propadnout míč, Dostál jej vyrazil jen před úplně osamoceného Jana Navrátila, který se nemýlil – 0:1.

Pro ševce to byla studená sprcha, naopak hostů bylo plné hřiště – vyhrávali souboje, výborně se pohybovali a celoplošným presinkem domácí nutili k chybám. K jejich smůle ovšem převahu v poli nedokázali přetavit k šance. Ve 26. minutě to na sebe vzal Holík a razantní střelou prověřil Heču, mířil ale jen doprostřed brány. Následovala celá řada nepřesností na obou stranách, zejména domácí nadále působili jakoby zaraženě. K vidění nebyl žádný větší vzruch. Ten nastal až na konci poločasu, konkrétně ve 41. minutě, kdy Vukadinovič krásně přenesl hru na pravou stranu k Pazderovi, jehož nadýchaný centr se snesl až na hlavu Jean-Davida Beauguela, jenž se nemýlil – 1:1.

Kdo by čekal, že zlínské mužstvo, aspirující na pohárové příčky, dostane hosty ve druhé půli pod tlak, byl na omylu. Prvních 15 minut to bylo Slovácko, jejichž hráči převzali otěže zápasu. Po hříchu se nedokázali protlačit do šance a jejich snažení končilo většinou před vápnem domácích. Až v 76. minutě přišel vzruch. Těsně před pokutovým územím fauloval Vukadinovič a nabídl hostům zajímavou standardní situaci. Centrovaný míč ale skvěle vyboxoval brankář Dostál. Jakoby teprve tento moment dodal domácím hráčům jiskru. Poslední čtvrthodinu dostali krajského rivala pod velký tlak.

Rozhodnutí měl v 80. minutě na hlavně Beauguel, ovšem z blízkosti branky poslal svou hlavičku mimo tři tyče. Když záhy vytlačil Heča Fantišovu hlavičku na roh a několik dalších rohových kopů hostující obrana ustála, zápas dospěl k zasloužené remíze 1:1.