Manchester United se ve finále Evropské Ligy utká s Ajaxem.

Zápas na Old Trafford byl napínavý až do konce. První utkání dokázal Manchester United vyhrát 1:0, když jediný gól vstřelil Marcus Rashford. Odvetný zápas byl napínavý až do konce. Již v 17. minutě našel Marcus Rashford na zadní tyči Marouanea Fellainiho a belgický záložník hlavou v 17. minutě otevřel skóre. Celta Vigo musela dát dva góly, aby postoupila. Přehrávala Manchester a čekalo se pouze na moment, kdy gól padne. V závěru Celta přeci jen srovnala hlavičkou Facunda Roncaglii. Poté byl vyloučen domácí Eric Bailly a hostující Facundo Roncaglia za vzájemnou roztržku. Poslední minuty si už dokázal Manchester United uhlídat a tak si zahrají finále Evropské Ligy.

Jednodušší odvetu měl mít Ajax, který doma dokázal porazit Lyon 4:1. Ještě když šel na hřišti Lyonu do vedení gólem Kaspera Dolberga po brejku. Ale hostujícímu celku vůbec nevyšel závěr prvního poločasu. V poslední minutě prvního poločasu nechal domácí srovnat po penaltě, když byl v pokutovém území faulován Alexandre Lacazette a sám pokutový kop proměnil. Úplně stejný hráč o minutu později přidal i druhý gól.  Do druhého poločasu šli hráči Lyonu s tím, že musí vstřelit ještě dvě branky aby postoupili. Dokázali vstřelit jednu branku, ale ta jim na postup nestačila. Tudíž se z postupu radovali hosté, kteří vyhráli na celkové skóre 5:4.

Ve finále uvidíme celky Ajaxu a Manchesteru United, kteří si to rozdají o pohár Evropské Ligy.