Liberec na Fiorentinu nestačil. Z Florencie si veze třígólovou porážku

Chtěli překvapit, ale nepovedlo se to. Liberecký Slovan sice v Evropské lize na půdě Fiorentiny zahrál sympaticky, jeho plány na bodový zisk ale vzaly za své po půlhodině, kdy proměnil penaltu Iličić. Krátce před poločasem pak zvýšil Kalinić a bylo prakticky hotovo. Na Slovan se lepí smůla, do Itálie odjížděl s jediným zdravým stoperem Hovorkou, ten se ale už po sedmi minutách zranil.

První půle začala z obou stran opatrně. Oba týmy si hleděly především defenzívy. Prvním zásadním momentem zápasu tak byla sedmá minuta. Nešlo ale o žádnou šanci či gól, ale o vcelku nenápadné zranění hostujícího stopera Hovorky. Ten se sice po pěti minutách do hry vrátil, už to ale bylo spíš symbolické – o chvíli později si sedl na trávník a bylo hotovo, nakonec se nechal odnést na nosítkách. Ještě před tím ale přišlo první vzrušení. Za vápnem Slovanu si vzal míč Iličić a poslal ho na bránu Hladkého, trefil ale jen tyč. Fiorentina pak byla aktivnější, do vedení ale mohl jít Liberec. V 21. minutě poslal z přímého kopu krásný centr do vápna Bartl. Po balonu se natáhl Folprecht a prodloužil ho na bránu, skvělým zákrokem se ale prezentoval domácí gólman Tatarusanu, který gólovou střelu vytáhl nad břevno.

Další zajímavý moment se odehrál potom, co si brankář Hladký, chytající svůj premiérový zápas v Evropské lize, špatně zpracoval přihrávku od Nitrianského. S míčem se dostal mimo vápno, kde ho dostihl Kalinić. Hostující gólman pak musel faulovat, ze standardky ale nebylo nic.

Mnohem hůře pro český tým tak bylo ve 29. minutě. Iličić se vřítil do vápna, zasekl a došel si pro faul od skluzujícího Súkenníka – penalta. Míč si vzal sám faulovaný Iličić a střelou po zemi poslal svůj tým do vedení.

Pak se hrálo především mezi oběma šestnáctkami, náznak zajímavé šance měl Liberec, kdy Markovič posílal střílený centr do vápna, Bartl na něj ale nedosáhl. A tak opět trestala Fiorentina. Na balon za obranu si naběhl Kalinić, Coufal nedokázal odehrát a bylo zle, Kalinić pak obešel Hladkého a zasunul do prázdné brány – 2:0.

Druhá půle začala podobně, jako ta první. Na jejím začátku sice vystřelil mimo Markovič, pak ale Fiorentina hlavně kontrolovala hru. Až v 59. minutě pronikl do vápna Cristóforo, bránu ale přestřelil. Poté měl náznak šance i Liberec. Vůch prostrčil míč do vápna na Sýkoru, jeho přihrávku ale zblokoval obránce Fiorentiny na roh. Z něj už hosté nezahrozili. Z ničeho nic ale Fiorentina vstřelila třetí gól. Cristóforo si několikrát vyměnil míč se svým kolegou ze středu zálohy Valerem, dva metry za vápnem napřáhl a jeho povedená rána zapadla k tyči. Slovan se pak probudil, Fiorentina ho také nechala hrát. Hosté měli několik nadějných průniků, žádný z nich ale nedotáhli ani k čestnému úspěchu.

4.kolo Evropské ligy

Fiorentina – Slovan Liberec 3:0 (2:0)

Branky: 30. Iličič (pen.), 42. Kalinič, 73. Cristoforo. Rozhodčí: Stavrev – Kirovski, Kostadinov. ŽK: 41. Tomovič – 6. Súkenník, 32. Bartošák.

Fiorentina: Tatarusanu – Tomovič, Gonzalo Rodriguez, De Maio, Milič – Sanchez, Borja Valero (79. Babacar), Iličič (68. Vecino), Cristoforo – Kalinič, Chiesa.

Liberec: Hladký – Sýkora (79. Navrátil), Coufal, Hovorka (17. Nitrianský), Bartošák – Súkenník – Bartl, Folprecht, Ševčík, Vůch – Markovič (59. Komličenko).

-

1 komentář: „Liberec na Fiorentinu nestačil. Z Florencie si veze třígólovou porážku