novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Lekce z efektivity. Slavia vyplenila zlínskou Letnou a přezimuje druhá

Čtyři povedené kontry a šlágr kola se proměnil v jednoznačnou záležitost. Pražská Slavia si ze Zlína odváží všechny body po jasném vítězství 4:0. Přitom soudě podle průběhu zápasu je pro ševce výsledek možná až příliš krutý.

Na problémy si ovšem žlutomodří zaděli již v 8. minutě, kdy obrana nezachytila pas na Murise Mešanoviče, jehož musel v pokutovém území faulovat domácí gólman Dostál. Z nařízeného pokutového kopu se Milan Škoda nemýlil – 0:1. Domácí chtěli rychle odpovědět a převzali iniciativu ve středu pole. Po rychlé výměně míče mezi Vukadinovičem a Štípkem odcentroval druhý jmenovaný k Lukáši Holíkovi, jenž ale zcela osamocený trefil hlavou pouze připraveného Pavlenku.

Tentýž hráč pak spálil tisíciprocentní šanci, když po Kopečného milimetrovém centru nedokázal z blízkosti hlavou trefit hostující svatyni. A když se o chvíli později Harba, jenž by jinak pelášil na zcela osamoceného Pavlenku, špatným zpracováním připravil o jasnou gólovku, zdálo se, že domácím dnes skutečně není přáno.

Což jen dokumentovala situace ze 37. minuty, kdy domácí obrana pustila do brejku Milana Škodu, jenž šalamounsky přeloboval Dostála – 0:2. A to nebylo vše. Další brejk po ose Barák-Mešanovič, při němž se bosenský kanonýr nemýlil – 0:3.

Na začátku druhé půle pak poslal domácí kapitán Hájek hlavou slabou malou domů Dostálovi, Zmrhal ale nedokázal zatlouct míč do branky. Jiskru naděje modl dát v 52. minutě zlínským barvám tradičně aktivní Vukadinovič, jenž se po krásném ťukesu s Harbou zjevil sám před Pavlenkou, jeho pokus po zemi ale dokázal hostující brankář reflexivně vykopnout.

Domácím nešla upřít snaha, chtěli se rozloučit s povedeným podzimem se ctí, ale Slavia je přes hluboký obranný blok nepouštěla do vážnějších šancí. Do jedné z mála se dostal stoper Jugas, ke kterému se se štěstím dostal míč, ale včas proti němu vyběhl jistý Pavlenka a byl z toho pouze rohový kop. Naopak hřebíček do rakve zasadil domácím další povedený brejk. Z něj konečné skóre utkání uzavřel Jaromír Zmrhal – 0:4.

Ačkoliv hostující kouč Šilhavý po zápase sportovně uznal, že výsledek je pro zlínské fotbalisty při nejmenším nešťastný, na importu 3 bodů do Edenu to nezmění nic. Naopak Slavia přezimuje na 2. místě za obhájcem titulu z Plzně. Červenobílí tak výsledkem potěšili svého trenéra, jehož včera zemřelému otci poslali do nebe hezký dárek.