Krok vpřed? FAČR chce zakázat klubům zveřejňovat výsledky dětí


Ví se to už dlouhou dobu. Ve vyspělých fotbalových zemích šly výsledky mládežnických kategorií stranou. Důvod? Snaha rozvinout v dětech fotbalovost a nezatěžovat je taktikou a urputnou hrou na výsledky. Tahle nová koncepce již přinesla své ovoce řadě fotbalových států.   Nyní se alespoň o dílčí krok podobným směrem snaží fotbalová asociace ČR. Ta oslovila kluby s žádostí, aby na svých webech ani nikde jinde nezveřejňovaly výsledky a tabulky svých přípravek.

Vše má pomoci posunout český fotbal na ještě vyšší úroveň.   „Nejde o to, že se někdo nemá dozvědět výsledek. Ten si můžou mezi sebou i říct. Chceme vést mladé fotbalisty k fotbalovosti,“ říká Rudolf Řepka, generální sekretář FAČR, v rozhovoru pro isport.cz.

Co si od tohoto kroku asociaci slibuje? „Kultivace prostředí, kde trenérům jde více o to, co se děti naučí a jak vypadá hra, než kdo vyhrál a prohrál na góly,“ nastiňuje Řepka. Je jasné, že toto novum bude pro některé jako píchnutí do vosího hnízda. „Od těch poučenějších, kteří vidí dál, jsou ohlasy dobré, ale samozřejmě přicházejí i špatné,“ uvedl Řepka s tím, že nejvíce vždy protestují ti, kterým se něco bere. „Většinou se takto ozývají ti zmínění tradicionalisté a lidé bez pedagogického či trenérského vzdělání.“

Zřejmě až čas ukáže, zda šlo o pozitivní změnu či nikoliv.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup