novinky
More

Mohlo by Vás zajímat

Karviná sahala ve Zlíně po bodu, domácí v závěru zachránil Dostál

Zlínští ševci vzhlíželi k dnešnímu domácímu utkání s Karvinou jako k odrazovému můstku k lepším výsledkům. To se jim podařilo zejména díky výbornému gólmanovi Dostálovi, který v závěru chytil dvě tutovky hostů. Hubenou výhru zařídil domácím hlavou Ubong Ekpai.

Zlínu letos zatím vůbec nevycházejí první poločasy, a do utkání svěřenci Bohumila Páníka opět nevstoupili dvakrát dobře. Nejprve sice vyprodukovali pohlednou akci a po centru Podia se mohl prosadit Ekapi, svou hlavičku ale namířil přesně do náruče brankáře Berkovce.

V rozmezí 11. a 12. minuty to byla ovšem Karivná, která mohla otevřít skóre. Nejprve Kalabiškovu střelu výtečně vytáhl na roh Dostál, jenž byl hrdinou také za okamžik, když po rohovém kopu a skrumáži v pokutovém území výtečně zasáhl levou nohou.

Zlínští si na hřišti vůbec nerozuměli, kupili jednu nepřesnou přihrávku za druhou a ve 23. minutě mohli pykat. Štěpanovský ovšem hezkou individuální akci nedokázal dotáhnout, když místo střely volil nepřesnou přihrávku na spoluhráče. Zlínské zkusil probudit tradičně aktivní Ekpai, ale pro jeho nápady buď neměli jeho kolegové pochopení, nebo na poslední chvíl zasáhl soupeř. A tak se do šaten šlo za bezbrankového stavu.

Po půli to byl tradičně úplně jiný Zlín. Ševci výrazně zlepšili pohyb a zrychlili kombinaci. V 55. minutě napřáhl z dálky Jiráček a pořádně vyprášil rukavice hostujícího gólmana, v pokračující akci dokonce dopravil míč do sítě Diop, byl mu ovšem odpískán útočný faul.

Aktivita domácích neustupovala, Karviná jako by úplně vypadla z role. V 65. minutě krásně z levé strany odcentroval Holzer na hlavu Ubonga Ekpaie, jenž poslal míč do protipohybu brankáře – 1:0. O tři minuty později mohlo být na Letné ještě veseleji, na Ekpaiův přetažený centr si naběhl Džafič, svou střelu ale namířil hodně vysoko.

Zlínští kontrolovali zápas a Karvinou nepustili téměř k ničemu. Deset minut před koncem natáhl k dalekonosné ráně Holzer, hostující Berkovec jí ovšem skvěle vytěsnil. Poté však domácí znatelně polevili a mohli za to být náležitě potrestáni. Tomáš Wágner ale poslal z vynikající pozice hlavičkou pouze do náruče dobře postaveného Dostála, stejně jako o pár minut později z ideálního prostoru Kalabiška.

Na začátku tříminutového nastavení mohl uklidnit domácí Železník, svůj samostatný únik ale nevyřešil vůbec dobře. V závěru všem Zlíňanům pořádně zatrhnulo, když míč propadl na hranici šestnáctky k Šislerovi, jehož přízemní střelu skvěle reflexivně vykopl Dostál, čímž zachránil domácím důležité 3 body.

Hvězda utkání podle smag.cz: Stanislav Dostál