More

Mohlo by Vás zajímat

Karviná je pozitivním přínosem ligy! Jen tak dále!

Po dlouhých letech okusili fotbalisté Karviné prvoligovou příchuť a očividně chutná. Tak doufejme, že to bude pokračovat dále.

Fotbalová liga (pro laiky ePojisteni.cz liga) má za sebou 3.kolo a někde je to zde pořád stejná písnička, proto si važme přítomnosti Karviné. Předsezónní cíl byl stanoven především na záchranu, ale také aby se minimálně v domácím prostředí hrál atraktivní fotbal. Nastavený trend Josefa Webera zatím drží a fanoušky musí bavit. Karvinští přišli před sezónou o stálého partnera OKD, který v důsledku své finanční situace po 7 letech ukončil marketingovou spolupráci a opustil název klubu.

Kouč Weber neměl možnost posílit o velká jména. Přišli „jen“ Toml, Okleštěk, Voltr a Jurčo. Minimálně poslední dva jsou pro Karvinou velkým přínosem, avšak jak zmínil lodivod Karviné, nejdůležitější je pro něj udržení osy týmu.

V prvním kole čekala Karvinou ostrá prověrka v Jablonci. Hosté do zápasu vletěli doslova neskutečně a již v prvním minutě museli domácí přepnout tabuli díky Voltrovi na 0-1. Ač Wágner srovnal, do parády si vzala do parády druhá posila Jurčo. Poločas 1-3 na jablonecké střelnici? To na úvod ligy jde. Druhý poločas už byl ze strany hostů trošku propadák, hlavně díky dvěma slepeným brankám domácím během minuty, avšak sympatický výkon a hlavně 8 branek, to je to, proč se chceme chodit bavit na stadiony. Los se s Karvinou nemazli, což potvrdil další víkend s brněnskou Zbrojovkou.  Po pár dnech hlásali Karvinští 2 000 permanentek fuč, což ukázal samotný zápas. Nový stadion, který stál 300 milionů korun, zaplnili domácí velmi slušně. Kapacita je pro 5000 lidí a tribuny jsou v těsné blízkosti hřiště, takže atmosféra na tomto stadionu může být ještě bouřlivější. Fanoušci byli doslova natěšení na ligu a po zápase v Jablonci nebylo divu. Ještě před zápasem naladila fotbalisty dechovka, což pravděpodobně fotbalisty ambiciózní celku Svatopluka Habance zaskočilo natolik, že na hru domácích nemohli najít recept. Karviná se dostala opět do vedení, do poločasu ještě srovnával sniper Řezníček. Již v 47. minutě se nechal vyloučit Buchta, přesto domácí této přesilovky po zbytek nedokázali využít. Pěkný sportovní zážitek, kterému chyběli jen 3 body.

Konečně si Karvinští znovu nevybrali nováčkovskou daň a zvítězili. Nutno říci, že tady s velkým štěstím, i když… Z minima dokázali vytěžit maximum a Mladou Boleslav pustili do minimum šancí a když už, tak Boleslavští hráli raději volejbal (Klobása v předposlední minutě zahodil šanci).

Karviná je rozhodně mančaftem, který vnesl do ligy čerstvý vítr, a jen doufejme, že bude dlouho vát. Přece se raději budeme dívat na zaplněné ochozy a ofenzivní tým (momentálně průměr branek na zápas je 4,2), než na 300 lidí v Příbrami, kde uvidíme plichtu 0-0. Zaplněné ochozy, hodně branek, sympatická atmosféra, atraktivní fotbal, to je to, co dělá fotbal krásným a Karvinským se to zatím daří…Zatím…