Juventus už zná svého soupeře finále Ligy mistrů

Včera dokázal udolat Juventus FC tým AS Monako 2:1 a tím si zajistil místo ve finále Ligy mistrů. O den později se hrálo o to, kdo bude hrát společně s Juventusem. V tomhle utkání Atlético Madrid hostilo Real Madrid. První utkání skončilo 3:0 pro Real, když Ronaldo vstřelil tři branky. Tudíž šel do odvety Real s výhodou, které využil.

Ale nebyl to vůbec lehký zápas, Atlético se snažilo ze všech sil vstřelit tři branky, aby měli ještě šanci. Již ve 12. minutě se z rohu trefil Niguez, roh zahrával Koke a stav utkání byl 1:0 pro domácí. O čtyři minuty později to bylo již 2:0, když byl Torres faulován v pokutovém území. K pokutovému kopu si stoupl Griezmann, a proměnil. Griezmann zahrával pokutový kop i minulý rok ve finále Ligy mistrů proti Navasovi, ale tenkrát nedal. Tento rok to napravil a překonal Navase. Ještě před poločasem dokázal Real Madrid snížit, když Karim Benzema prošel mezi třemi hráči u rohového praporku a nahrával na Kroose. Jeho střelu Oblak pouze vyrazil před sebe a Isco neměl problém dorazit míč do brány. Hráči šli do šaten za stavu 2:1 pro domáci, celkový stav utkaní byl 2:4 pro hostující celek. Ale zápas měl ještě druhý poločas.

Druhý poločas zápasu Atlético Madrid – Real Madrid, stav utkání zůstal stejný. Real Madrid pouze kontroloval výsledek, protože věděl že jim stačí tenhle výsledek. K závěru utkání se trošku přiostřilo a začaly se dělat zbytečné fauly. Ale stav zůstal stejný, takže, i když Real prohrál, tak se může díky celkovému skóre radovat z postupu do finále.

Zopakujme si cestu Realu až do finále…

Real byl ve skupině F, kde proti sobě měl celky Dortmund, Legia Varšava a Sporting Lisabon. Skončili na druhém místě hned za Dortmundem. Dokázali tři zápasy vyhrát a tři remizovat, jejich skore bylo 16:10 a celkový počet bodů 12. V play off je hned na úvod čekal italský tým Neapol, za který hraje třeba Marek Hamšík, Real dokázal Neapol udolat dvakrát 3:1, tudíž jejich celkové skore po zápasech s Neapolem bylo 6:2. Další zápas byl proti nejlepšímu německému týmu a to Bayernu, ten dokázali udolat 2:1 a 4:2. Druhé utkaní rozhodovalo až prodloužení, protože Bayern dokázal vstřelit 2 branky a jednu inkasoval. Takže utkaní šlo do prodloužení , kde Ronaldo vstřelil dvě branky a Asensio jednu. Utkaní skončilo 4:2 pro Real Madrid. V semifinále Real Madrid hostil Atlético Madrid a porazil jej 3:0, všechny branky vstřelil Cristiano Ronaldo. Odvetní utkání rozhodlo, že Real Madrid si zahraje finále proti Juventusu.