John Terry po sezóně opustí Chelsea


Spojení Johna Terryho s Chelsea FC trvalo dlouhých osmnáct let, od příští sezóny už ale nebudou fanoušci Terryho v modrém dresu vídat. Klub se totiž rozhodl neprodloužit 35letému zadákovi smlouvu.

Terry byl v klubu od svých čtrnácti let, kdy do Chelsea přestoupil z jiného londýnského celku West Hamu United. Jeho kroky tak byly stejné jako cesta další legendy Chelsea Franka Lamparda. „Bohužel tento příběh nebude mít pohádkový konec. Neukončím kariéru v Chelsea, bude to někde jinde. Uvidíme, kam mě vítr zavane. Moje výkony se ale nezmění. Chci dát klubu vše a skončit s ním co nejvýš,“ pronesl Terry pro britskou stanici Sky Sports.

Anglický stoper si odbyl debut v prvním týmu v sedmnácti letech a od roku 2004 vedl Chelsea jako její kapitán. Funkci mu svěřil tehdejší manažer klubu José Mourinho. „Chci se vrátit jako fanoušek Chelsea se svými dětmi a vidět tým předvádět to nejlepší. Bohužel to nebude se mnou, ale chci vidět klub v dobré formě. Je to pro mě poslední rok a chci skončit na vrcholu,“ dodal Terry s tím, že by rád získal alespoň trofej pro vítěze FA Cupu.

Po Didieru Drogbovi, Franku Lampardovi a Petru Čechovi tak v Chelsea skončí další hráč, který se stal symbolem nové éry klubu. Terry s klubem získal čtrnáct trofejí, mezi nimi je i pohár pro vítěze Ligy mistrů. V roce 2012 Chelsea porazila Bayern Mnichov v penaltovém rozstřelu, Terry však kvůli červené kartě v semifinále nemohl nastoupit.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář: „John Terry po sezóně opustí Chelsea

  • Pingback:Liga mistrů se probouzí ze zimího spánku. – SMAG.cz

Komentáře nejsou povoleny.