I bez angažmá se lze cítit jako v klubu

Jiří Jarošík, Martin Juhar nebo David Střihavka. To jsou jen někteří hráči, kteří se zapojili do nového projektu České asociace fotbalových hráčů. Celé to spočívá v tom, že hráči bez angažmá se i nadále chovají jako by angažmá měli. Věří, že díky dobrým výkonům si ho ale brzy najdou.

Dvoufázové tréninky v pořádném tempu pod vedením trenéra Vernera Ličky. Na první pohled není vůbec poznat, že ani jeden z hráčů, potící se na pažitu, nemá jistou práci. Aby nevypadli ani ze zápasového tempa, existuje pro ně mezinárodní turnaj pod hlavičkou FIFpro kde si to rozdávají týmy složené právě z hráčů bez angažmá. Český tým kapitána Davida Střihavky už porazil Rumunsko i Portugalsko a v sobotu 11.7 ho čeká čtvrtfinále proti Švýcarsku.

Moje dojmy jsou jenom pozitivní. Ze začátku jsem z toho měl trochu strach, nevěděl jsem, co od toho čekat. Ale teď jsem z toho nadšený,“ říká David Střihavka, který je zatím nejvýraznější osobností týmu (Juhara a Jarošíka nepočítám, protože se k týmu přidali teprve nedávno). Všichni si pochvalují výbornou atmosféru v „tréninkové skupině“, ale především tréninky na vysoké úrovni pod vedením Vernera Ličky. „Je to mnohem lepší než individuální tréninky. To se vůbec nedá srovnávat,“ tvrdí zkušený trenér.

Cílem celého kempu je udržet hráče v tempu a pokud se povede, tak i najít nové angažmá. Někteří hráči už mají něco rozjednaného, jiní ještě na nabídku čekají.

Právě zápas se Švýcarskem má být možností ukázat, že ještě nepatří do starého železa nebo dokonce okresního přeboru.Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 50 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup